W poniedziałek (18 września) w wieku 62 lat zmarł Krzysztof Bujar, wieloletni reprezentant Polski w hokeju na lodzie i uczestnik zimowych igrzysk olimpijskich w 1992 r. w Albertville. Przez całą karierę był związany z Naprzodem Janów, w którym uznany został za najpopularniejszego zawodnika stulecia.

"Dzisiejszy poranek przyniósł nam tragiczną wiadomość... Będzie na nas spoglądał z muralu na lodowisku Jantor i dbał o swoje hokejowe dziedzictwo. Panie Krzysztofie, dziękujemy za wszystkie hokejowe emocje i chwile wzruszeń. Zostanie Pan na zawsze w naszych sercach. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia. Nasze serca pękły..." – czytamy w komunikacje wydanym przez były klub napastnika.

Krzysztof Bujar zmarł w wieku 62 lat

Krzysztof Bujar przez całą swoją karierę sportową związany był z Naprzodem Janów. W barwach zespołu z Katowic w latach 1970–1992 rozegrał 426 meczów ligowych, w których strzelił 142 gole. W 1989 r. wywalczył wicemistrzostwo Polski. Trzykrotnie (1982, 1986 i 1987) świętował też brązowy medal krajowych rozgrywek.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński
Czytaj teraz
Więcej