Z najnowszego Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego wynika, że Polska jest już w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów Europy (po Irlandczykach, Brytyjczykach, Słowakach i Czechach).

Nadwaga i otyłość są przyczyną przewlekłych chorób, m.in. cukrzycy, udaru mózgu, nowotworów złośliwych, kamicy żółciowej czy zaburzeń hormonalnych. Z najnowszego Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego wynika, że Polska jest już w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów Europy (po Irlandczykach, Brytyjczykach, Słowakach i Czechach). Nadwagę ma już w Polsce ponad 60 proc. mężczyzn, prawie połowa kobiet oraz – uwaga! – co trzeci chłopiec w wieku szkolnym i co piąta dziewczynka.

Rusza kampania "OdWaż się"

Władze województwa śląskiego chcą skutecznie odpowiedzieć na problem otyłości Wśród jej przyczyn wymienia się zwykle nieodpowiednią dietę oraz zbyt małą aktywność ruchową. – Stąd nasza kampania „OdWaż się”. Za cel stawiamy sobie przede wszystkim edukację. Podpowiemy, jak zdrowo i aktywnie żyć, by zapewniać organizmowi potrzebne paliwo do codziennych działań, jak zbilansować dietę, by dostarczała tego, co jest potrzebne – mówi Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego.

Przyjdź na festyn do Paprocan

Pierwsza okazja na pikniku rodzinnym 17 czerwca na tyskich Paprocanach. Impreza potrwa od godz. 10 do 16. W programie m.in. konkursy z nagrodami, dmuchańce, konsultacje dietetyczne i rajd rowerowy dookoła Paprocan (start o godz. 11.30, a pół godziny wcześniej rozgrzewka z trenerem).

Więcej
    Komentarze