10 dyscyplin sportowych i 1,1 tys. zgłoszonych zawodników w wieku od 50 do ponad 90 lat. Zbliża się X Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci wiek na start".

Wymyślona 10 lat temu przez UTW w Łazach olimpiada to fenomen. Wydarzenie co roku przyciąga nad zalew Mitręga tłumy kochających aktywność seniorów z całej Polski, ale też z zagranicy. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, przyjadą m.in. reprezentacje UTW z Austrii i Ukrainy.

Nad zalewem jak zwykle powstanie wioska olimpijska, zapalony zostanie ogień z Olimpu przywieziony przez seniorki przed 10 laty z Grecji i przechowywany od tego czasu w kaganku w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Będą medale i hymn olimpiady. W organizację kolejnych edycji imprezy angażuje się cała miejscowość: lokalne instytucje, organizacje, firmy oraz wolontariusze. Pomagają przedszkolaki i młodzież.

W tym roku olimpijski ogień w Łazach zapłonie 19 maja, a dojrzali sportowcy będą rywalizować w zawodach pływackich, lekkoatletycznych, strzeleckich, tenisie stołowym, szachach, przełajach rowerowych, brydżu, zawodach kajakowych, turnieju w boule i łuczniczym.

Patronem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Więcej
    Komentarze