Dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na symulatorze motocykla, policyjne konie skaczące przez ogień i wodne rakiety strzelające w niebo sprawiły, że dzieci, które z okazji swojego święta odwiedziły Park Śląski, nie miały okazji się nudzić.

Z okazji Dnia Dziecka teren ośrodka harcerskiego na pięć godzin zmienił się w olbrzymi plac zabaw. Na 1,5 tys. dzieci od trzech do trzynastu lat czekały rozmaite atrakcje.

Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka

Emocje wzbudziła możliwość wystrzeliwania wodnych rakiet. Miłośnicy kosmosu mogli obejrzeć też seans w Planetarium Śląskim. Dzieci, które fascynuje praca policjantów, przyglądały się popisom policyjnych koni skaczących przez płomienie. Strażacy przygotowali pokaz akcji gaśniczej. Powodzeniem cieszyła się też ścianka wspinaczkowa.

Podczas imprezy „Śląskie. Dla dzieci” odbyły się także warsztaty pierwszej pomocy, muzyczne, taneczne, plastyczne i architektoniczne. Mali kibice zwiedzali Stadion Śląski, a młode elegantki siadały na fotelu fryzjerskim i zamawiały modne warkoczyki.

Imprezę zorganizowali Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Chorągiew Śląska Związku Harcerstwa Polskiego przy wsparciu partnerów.

Więcej
    Komentarze