Jak zorganizować imprezę, żeby wszyscy na długo ją zapamiętali? Młodzież będzie mogła nauczyć się tego od eksperta podczas "Koncertowych warsztatów z Miuoshem". Efektem spotkań ma być wydarzenie, o którym na Śląsku będzie głośno.

Jeśli się uczyć, to od profesjonalistów. A kto zna się lepiej na organizacji imprez niż ktoś, kto się w tym specjalizuje? Nie chodzi tu absolutnie o skromne domówki. Jeśli organizować imprezę, to od razu z rozmachem. Jak to robić zawodowo? Tego nauczą się uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Miuosha, śląskiego rapera, organizatora koncertów i autora projektów kulturalnych.

Miuosh, o którego katowickich koncertach z Jimkiem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia mówił cały świat, ma 31 lat, ale muzyką zaczął zajmować się już jako nastolatek. Teraz chce podzielić się swoim doświadczeniem z ludźmi w wieku od 18 do 26 lat, do których adresowane są warsztaty profesjonalnej organizacji imprez.

Pomimo z pozoru rozrywkowego charakteru warsztatów będą one okazją do zdobycia solidnej porcji wiedzy. Ich uczestnicy nauczą się zarządzać projektem i organizować wydarzenia kulturalne. Podczas sześciu spotkań młodzi ludzie poznają metody realizacji dużego przedsięwzięcia na każdym jego etapie – od przygotowywania scenariusza i budżetu, poprzez budowanie strategii promocyjnej, dopełnianie formalności związanych z zawieraniem umów z artystami czy ubezpieczaniem imprezy, aż po kontakt z mediami i dystrybucję biletów.

Spotkanie inaugurujące cykl odbędzie się 28 maja w Muzeum Śląskim w Katowicach. Warsztaty zaplanowane na 2-3 godziny będą odbywać się popołudniami, a ich harmonogram zostanie przedstawiony podczas spotkania inauguracyjnego.

Finałem projektu będzie koncert zorganizowany przez uczestników warsztatów we współpracy z Miuoshem. Zaplanowano go na 12 października w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Urząd Miejski w Rybniku w związku z przyjętym w kwietniu „Programem dla młodych”. Program ma wspierać młodych mieszkańców regionu w rozwoju ich umiejętności, zdobywaniu doświadczeń, odkrywaniu oraz pielęgnowaniu pasji, budowaniu relacji z różnymi środowiskami oraz zachęcać do angażowania się w życie publiczne.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnione formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie mlodzi.slaskie.pl, należy wysyłać na adres rejestracja@slaskie.pl do 25 maja.

Więcej
    Komentarze