Przejażdżka symulatorem motocykla, seans w planetarium lub wizyta w plenerowym salonie fryzjerskim? Podczas obchodów Dnia Dziecka w Parku Śląskim w Chorzowie najmłodsi sami będą decydować, w co mają ochotę się bawić.

Pięć godzin – tyle trwać ma zabawa podczas imprezy „Śląskie. Dla Dzieci” organizowanej 30 maja w Parku Śląskim. Teren Ośrodka Harcerskiego zmieni się na ten czas w olbrzymi plac zabaw. Na dzieci w wieku od 3 do 13 lat będą czekać m.in. warsztaty architektoniczne, plastyczne, muzyczne i naukowe.

Młodzi miłośnicy kosmosu obejrzą seanse o gwiazdach w Planetarium Śląskim i wspólnie z jego pracownikami wystrzelą w niebo wodne rakiety. Fani strażaka Sama poczują się jak bohater tej popularnej kreskówki, przymierzając strażacki hełm i przyglądając się pokazowej akcji gaśniczej. Na małych kibicach z pewnością wrażenie zrobi możliwość zwiedzenia Stadionu Śląskiego. Dzieci, które lubią muzykować, nauczą się robić instrumenty ze starych puszek i odrobiny grochu. Roztańczone maluchy zatańczą zumbę, hip-hop, taniec hula i belgijkę. Wszyscy wspólnie będą mogli posłuchać koncertów Pawła „Biby” Binkiewicza i Magdy Piskorczyk.

Starsi uczniowie, siadając na symulator jazdy na motocyklu, poczują wiatr we włosach, a dzięki alkogoglom przekonają się, jak niebezpieczny jest kierowca, który prowadzi samochód po alkoholu. Miłośnicy przyrody będą mogli zobaczyć stoisko pszczelarskie, a na stoisku Izby Administracji Skarbowej wystawione zostaną okazy gatunków fauny i flory zagrożonej wyginięciem. Harcerze będą robić z dziećmi balonowe zwierzątka i gigantyczne bańki mydlane.

Policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe przygotują pokazy i warsztaty poświęcone bezpieczeństwu w domu, przedszkolu czy szkole, reagowaniu w sytuacjach zagrożenia czy zapobieganiu przemocy wobec dzieci.

Impreza adresowana jest do grup zorganizowanych z przedszkoli i szkół województwa śląskiego. Udział jest bezpłatny. Zabawa zaplanowana jest w godz. od 9 do 14.

Więcej
    Komentarze