Jak m這dzi mog radzi sobie z odg鏎n "urz璠ow blokad", kt鏎a utrudnia im zaistnienie z w豉snymi inicjatywami? O tym podyskutuj uczestnicy Kongresu M這dzie穎wych Rad Miast, Gmin i Powiat闚 Wojew鏚ztwa 奸御kiego. Rozwi您ania podpowie im prof. Jerzy Buzek.

Kongres „Nic o nas bez nas – partycypacja młodzieży w życiu społecznym” planowany jest na 25 maja. Jego organizatorem jest Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego. Celem wydarzenia jest integracja środowisk młodzieżowych oraz promocja młodzieżowych rad miast i powiatów.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 46. Jego gościem będzie prof. Jerzy Buzek. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego porozmawia z młodymi radnymi o roli młodzieży w społeczeństwie, a także o tym, jak może ona wykorzystać instrumenty Unii Europejskiej, by zwiększyć swój udział w życiu publicznym. Podpowie także, jak zorganizować sobie staż w Parlamencie Europejskim. Młodzi radni będą mogli również porozmawiać z gościem na interesujące ich tematy.

W drugiej części Kongresu zaplanowano panel dyskusyjny: „Czas na młodych” poświęcony temu, jak zmobilizować młodych do działania i jak mogą oni radzić sobie z odgórną „urzędową blokadą”.

Bezpośrednio po Kongresie, o godz. 13, rozpocznie się VII sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, a po niej – wybory uzupełniające do tegoż Sejmiku. Udział we wszystkich wydarzeniach jest otwarty dla zainteresowanych. Aby wziąć udział w kongresie, należy wysłać e-mail ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres: mlodzi@slaskie.pl.

Wi璚ej
    Komentarze