Więcej
  Komentarze
  "zapiera dech w piersiach" Co wy gimbusy macie to na taśmie nagrane? Może zapiera ale stolec jak to czytam
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Osoby postronne nie mają na jej koronę." Domyślam się, że pomiędzy "mają" a "na" - powinno jeszcze być "wstępu". Domyślny jestem, prawda? A właściwie dlaczego nie mają? Dlaczego nie udostępnić zwykłym ludziom, choćby za pieniądze, tych widoków. Chętnych - od Gliwic do Krakowa - będzie dość. Naturalnie, dla Elektrowni tak zwanym core businessem pozostanie sprzedaż prądu (plus termoenergii, być może). Ale do tego wywożenia turystów na górę wcale nie trzeba by dopłacać! A jeszcze łatwa korzyść PR-owa dojdzie . . .
  @komercyjny02 Sam bym się wybrał... Lecz wpierw trzeba by zrobić rachunek kosztów. Ile osób dodatkowo musiał by elektrownia zatrudnić do organizacji i pilnowania odwiedzających. Ile musiały by kosztować bilety wstępu żeby to pokryć. Wyjście (wyjazd, czy tam jest winda osobowa?) możliwy by było tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych a zatrudnionym trzeba płacić cały czas. Ponadto przepracowanie na nowo wszystkich zasad bezpieczeństwa na obiekcie.... Nie widzę szans :-(
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @sittae "budowę wizytowały jednak władze Jaworzna i przy okazji urzędnicy zrobili zdjęcia" Nie wiem, czy jest tam typowa winda osobowa, ale wspomniane władze to chyba też osoby. Im jakoś się dało. Jakie dodatkowe zatrudnienie? Chyba tylko kilka osób, na jedną zmianę (wjazdów nocnych nie przewiduję), po co więcej? Owszem, w niektóre dni wjazd byłby niemożliwy. PS Parę lat temu wszedłem (na nogach) na górę wieży obserwacyjnej w Lesie Murckowskim (jedna z wież służących wczesnemu dostrzeganiu pożarów). Wieża oczywiście jest dużo, dużo niższa niż 180 metrów. Ale i tak warto było. Sama elektrownia Jaworzno wydawała się być - przez lornetkę - dosłownie na wyciągnięcie ręki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Chłodnia to pikuś. czekamy na komin. To będzie widok.
  @natenczas_wojski Niedoczekanie wasze. Dymić będzie chłodnia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tomek_pb2 a spaliny ze spalania węgla będą którędy wypuszczać?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @pandzik Wydaje mi się, że 180 m to już wysokość kominów elektrowni i cug bedzie wystarczający. Widać na 2 zdjęciach, że w powłoce jest dziura jak świnski łeb i chyba tamtędy ten auspuf wprowadzą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @pandzik A właśnie chłodnią po przepuszczeniu przez odsiarczalnię. Chłodnie starej "Trójki" po modernizacji też wypuszczają większość spalin i komin nie jest niezbędny
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @natenczas_wojski Nie będzie kominów. Chłodnia będzie jednocześnie kominem. Tak jak obecnie 3 chłodnie trójki są kominami. Obecny komin o wysokości 300 m jest "teoretycznie" nieczynny, tzn. co pewien określony przepisami czas jest uruchamiany, by utrzymać możliwości jego wykorzystania w sytuacji awaryjnej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0