Bytomianin w wolnym czasie ?pokolorował? archiwalną fotografię rynku. Grafik nie spodziewał się jednak, że wywoła ona takie poruszenie. Poszedł więc dalej i za pomocą wirtualnych kredek ożywił ulice i place Bytomia sprzed niemal stu lat.
Dla porównania mógłby pokazać obok zdjęcia obecnego Bytomia. To co Polacy zrobili przez (tylko )50 lat ze śląskimi miastami. Polacy potrafią.............rujnować i destabilizować. Układy polityczno gospodarcze też. UE miała się dobrze dopóki nie weszli do niej Polacy a później nie zrobili zarobkowego najazdu na jej kraje.
@kapitan.kirk
W 1941 roku, było jeszcze daleko do tego co Ty nazywasz " WYRŻNIĘCIEM "
Natomiast, że w 1941 roku Bytom kwitł i był bajecznie kolorowy, to niepodważalny fakt, na które oko jesteś slepy, na prawe czy na lewe? A tą maczugę w postaci przypominania jakże tragicznego, również dla narodu niemieckiego,okresu dyktatury faszystowskiej, uważam za nie adekwatną do poruszanego tematu. Po za tym, w Niemczech dorosło pokolenie, które z tamtym okresem i praniem mózgów po wojnie nie ma nic wspólnego. Oni reagują na Twoją maczugę po chrześciańsku, o czym możesz przekonac się porównując Twoj kraj w relacji przed i po transformacji. Jeżeli o nostalgię chodzi, widziałem płaczących Kresowiaków nad dzisiejszym Lwowem, mimo że te różnice nie były tam tak drastyczne jak w przypadku Bytomia. Wracając do konkretów, śmieszy mnie podpis pod widokówką nr. 2 - Kościuszki 1941 - dzisiejszy plac Kościuszki. Jezeli jest to dzisiaj plac Kościuszki, to w 1941 był to Adolf Hitler Platz. W taki sposób, kamufluje się niemieckośc na G. Śląsku, to jest cos podobnego do zamawiania pięciu piw.
Schöne Grüße !
Wszystkie komentarze