Więcej
  Komentarze
  No to teraz na Tauzenie można sprzedawać mieszkania z widokiem na Tatry :-)
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  Tatry z Katowic są ok, ale teraz na topie jest Rumunia z Tarnicy - Vladeasa 257 km www . dalekieobserwacje . eu/rumunia-widziana-z-tarnicy-most-wanted i to jest prawdziwy hit :-)
  @wlazlkoteknaplotekimruga dalekieobserwacje.eu/rumunia-widziana-z-tarnicy-most-wanted/
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Z Warzyc (okolice Jasła) w Tatry jest w linii prostej "tylko" 120 km. Z połonin bieszczadzkich odległość już się zgadza - ok. 180 km.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Tatry raz widziałem z samolotu zaraz po starcie z Wawy (niska podstawa chmur, więc wybijały się na tle horyzontu). Nawet zrobiłem zdjęcie ale z komórki to wyszły punkcik na niebieskim i bialym tle).
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "Która góra tu jest podobna do Wałęsy?" :)
  @n29a Ta na trzecim slajdzie mniej więcej o jedną trzecią szerokości kadru od prawego brzegu, mniej więcej w pionie nad tym dominującym jasnym domem na pierwszym planie?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @n29a Wezwać śmigłowiec towarzyszu pułkowniku? ;)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  zdjęcie podpisane "Fot. Pawe Sowa/Agencja Gazeta" nie powinno w ogóle być pokazywane - totalny brak umiejętnosci obsługi aparatu... zła ekspozycja, zła przysłona i do tego paprochy na matrycy... prawdopodobnie gazetowy "fotograf" umie pstrykać tylko w trybie"Auto"...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  już drugi raz pokazujecie te głupoty z Katowic. ŻADNE TO GÓRY!!!! to zwykłe chmury tyle, że ciemne przy linii horyzontu tworza złudzenie gór. Pisałam już, ze te " góry" miałam okazję oglądać ... tyle, że patrzyłam wtedy na północ
  @alinies Tatry z Górnego Ślaska widać parę razy w roku. Musi być dobry północny wiatra przez dwa trzy dni i oczywiście absolutnie bezchmurne niebo. Można ro obserwować o zachodzie słońca z wieży szyby Kopalni Prezydent w Chorzowie. Do #alines - nie masz racji, to są Tatry.
  już oceniałe(a)ś
  12
  5
  @reden01 ok, tyle tylko, ze ja obserwowałam to zjawisko ok 14 z ulicy patrząc w stronę Wełnowca czyli na północ. Faktem jest, ze złudzenie było cudowne. Pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  0
  14
  @alinies To proszę mi wytłumaczyć, jakim cudem te "chmury" się nie rozpływają, a stoją w miejscu przez dłuższy czas
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @Alki Alkz bo to jest zdjęcie
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @alinies Miałem kiedyś kolegę który mówił dokładnie to samo co Ty, zapierał się jak diabli że to chmury i widział takie zjawisko już dziesiątki razy :) potem zaprosiłem go do siebie, mieszkałem wtedy w Czeladzi na 9 piętrze balkon na południe. Po około godzinnej obserwacji gołym okiem, prostą lunetą myśliwską na statywie i przedstawianiem topo niechętnie ale przyznał że to jednak są góry ;) Polecam Ci podjechać na górę dorotkę w Grodźcu przy dobrej przejrzystości widać tam wszystko jak na dłoni.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @alinies nie karmić trolla
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Dodajmy że z żanych z tych miejsc w taki sposób Tatr gołym okiem się nie dojrzy. Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu obiektywów o bardzo długich ogniskowych. To jak widok przez teleskop.
  @wolny.kan.gur To, co napisałeś, to jest totalna bzdura. Conajmniej jedno zdięcie nie jest wykonane długoogniskowym obiektywem, reszta zwykłymi tele gdzieś do 200mm. Poza tym widziałem z Krakowa, z 12 piętra Tatry gołym okiem.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @rafal_rx Z tym, że to jest słuszne dla odległości do 100-120km.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @wolny.kan.gur Gołym okiem widziałem Tatry z Tarnicy - odległość ok 180 km. Teleobiektyw tylko pomaga zrobic ładne zdjęcie. Bez widoczności gołym okiem trudno byłoby zrobić zdjęcie przez teleobiektyw.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @wolny.kan.gur Więźniowie na Św. Krzyżu widywali przy odpowiedniej pogodzie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @wolny.kan.gur Widziałem zaśnieżone Tatry z wieży zamkowej w Ogrodzieńcu (ok. 140 km) – bardzo wyraźnie i oczywiście gołym okiem. Z łatwością mogłem rozróżnić poszczególne szczyty. A w innych kierunkach m. in.: miasta aglomeracji katowickiej, Jasną Górę, kominy Bełchatowa, Góry Świętokrzyskie. Niezapomniane wrażenie! Innym razem widziałem Tatry z Wieży Jasnogórskiej (z wyższego piętra, na co dzień niedostępnego do zwiedzania) – odległość ok. 180 km.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0