Więcej
    Komentarze
    Piękne mapy zbudowanego przez Ślązaków... pardon, zbudowanego przez Polaków miasta. Dobrze, że Allah stworzył Polaków!
    @homo-homini-lupus A teraz Ci bardzo pracowici jak mają wszystko pobudowane to jadą do Brukseli skarżyć się na innych tak samo pracowitych .Ale taka już tradycja w Kraju nad Wisłą to bieganie na obce dwory po odznaczenia i splendory.
    już oceniałe(a)ś
    0
    8
    @homo-homini-lupus więc ... Grundmann był Ślązakiem? Szkoda że nie wiedział...
    już oceniałe(a)ś
    3
    4
    @homo-homini-lupus katowice to nie śląsk..to miasto o takiej specyfice jak Gdańsk lub Amsterdam .Miasto przybyszów szukajacych interesu lub dobrej pracy. A prawdziwi Ślązacy wymarli jakieś 200lat temu kiedy miescowa ludność została powli wyparta przez przyjezdnych ludzi z wiosek lub uciekinierów z różnych zagłębi biedy polski,niemiec,wegier,czech,ukrainy rumunii..by pracować u tych którzy przybyli do miast Śląska z kapitałem i pomysłem i innowacją. Więc jeżeli ktoś twierdzi że jest ślązakiem to tak samo ma powazanie jak turek z 3go pokolenia krzyczący w berlinie ze jest niemcem..Więc nie obrażaj Ślązaków którzy żyli tu przed nami przez 1000lat z przechodem budujac wszystkie osady i wiodąc życie o którym ty niemasz pojęcia wchodząc w spółki z narodami sąsiednimi i nigdy się nie dowiesz z lenistwa...produkcie post industrialny z wypranym muzgiem.. Śląsk nie nalezy ani do pseudo slazakow ani do polakow ani do czechow ani do niemcow..Ten obszar to grobowiec swoich prawdziwych panów i powinienes odnosic sie do niego z szacunkiem jezeli zyjesz tu i korzystasz z jego dóbr tak jak i wszyscy ktorzy tu przybywaja i mieszkaja...Na slasku nie ma polakow,ani niemcow ani slazakow sa ludzie zamieszkujacy tereny slazka ktorzy wogle nie wiedza kim tak naprawde byli Ślązacy.
    już oceniałe(a)ś
    3
    2
    @motomycha Co ten chop pierd.li ? Rozumie ktoś?
    już oceniałe(a)ś
    0
    2
    Mapy ciekawe dla mieszkańców Katowic, szczególnie starszych. Cóż jednak z tego, skoro Gazeta po raz kolejny nie oszczędza swojej tendencyjności. Okres najciekawszego i najszybszego rozwoju miasta z punktu widzenia dzisiejszej urbanistyki, czyli początku XXw do lat 20tych został całkowicie pominięty.
    już oceniałe(a)ś
    7
    7