Więcej
  Komentarze
  Zdjęcia A.D. 1998 i 2014 są chyba z podobnej pory roku i nieźle obrazują przykłady dewastacji przestrzeni, a zwłaszcza zieleni miejskiej jakie się w tych latach dokonały. Gdyby pokazać całe miasto, byłoby widać, że zieleń była szczególnie zaciekle niszczona i zastępowana autostradami, blaszakami, parkingami i innym syfem, w sąsiedztwie dzielnic najgęściej zamieszkałych (Tauzen, Paderewa, Koszutka, Bogucice, Zawodzie,Dąb Załęże itd). Ta dewastacja zaczęła się jeszcze w 1994r, kiedy Uszok został wiceprezydentem d.s inwestycji u złodzieja Dziewiora, a Katowice miały 360 tys mieszkańców (dzisiaj mają ok 285tys). I tak dewastował miasto przez 20lat. Żeby wygolić tyle zieleni miejskiej, pod rzekomo niezbędne budownictwo, a jednocześnie wygonić z miasta blisko 1/4 mieszkańców, to trzeba mieć wybitny talent. Ale wiadomo, że wsiorstwo to potrafii. Dla niszczenia i okradania miasta , to oni są zawsze w dobrej koalicji.
  @tomek_pb2 zagłosuj na PIS to ci ulży KATOWICE W RUINIE
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  @dzikijanusz no właśnie głosowali na PIS - czym jest Forum Samorządowe i sołtys Pyjter jak nie przystawką PISlamu ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No i nie zobaczyłem najważniejszego tj. terenu przed Superjednostką.
  już oceniałe(a)ś
  18
  2
  Można by jeszcze pokazać zmiany w otoczeniu naszego SPODKA. Kiedyś (widać to na starszych kartkach pocztowych) w zamyśle otoczenie także było kosmiczne. Trawniki były uzupełnieniem "Latającego talerza". Obecnie, nic tylko beton i ukruszone płyty, by stworzyć miejsca dla samochodów i wystawców zewnętrznych.
  @joankak22 Owszem, kiedyś Spodek wyglądał jakby wylądował w szczerym polu, a teraz jest wkomponowany w nowocześnie zaadaptowaną cześć miasta. Może rzeczywiście przestał się tak bardzo wyróżniać, ale moim zdaniem stało się to z korzyścią także dla samego Spodka, który przestał być czymś w rodzaju "dziwactwa".
  już oceniałe(a)ś
  3
  9
  @joankak22 To nie były żadne trawniki, tylko sralniki - kompletnie zaniedbana przestrzeń trawiasto-błotna, otoczona popękanymi i krzywymi krawężnikami. Dzisiaj w tym miejscu jest zaprojektowana przestrzeń miejska.
  już oceniałe(a)ś
  2
  7
  Ciekawe czy z zagęszczenia tysiąclecia też jesteście tacy dumni... i z morza samochodów...
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  Krupa z Uszokiem wychodzą nam bokiem !!! Tak mało zrobione przez 27 lat - popatrzcie na inne polskie miasta jak np. Wrocław , Karków o Warszawie nie wspominając ...
  @Darek Kontakt Zobacz ile te miasta co wypisałeś mają długu i już są bankrutami .
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @Darek Kontakt Zobacz ile mają te miasta co wypisałeś długu one są już bankrutami , a my może bez problemu wykorzystywać środki unijne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @Darek Kontakt Co ty wygadujesz! Nie mieszkam w Katowicach, ale zdarza mi w nich bywać parę razy do roku i uważam, że w ostatnich 25 latach ŻADNE POLSKIE MIASTO NIE ZMIENIŁO SIĘ TAK BARDZO NA KORZYŚĆ JAK KATOWICE (łącznie z Warszawą, Krakowem czy Wrocławiem). Przy takiej ocenie warto brać pod uwagę punkt wyjścia, a ten był taki, że pod koniec lat 80. Katowice były brudną, zapyziałą mieściną ze zrujnowanymi domami, gdzie przejeżdżający zauważali tylko Spodek. Tymczasem dzisiaj jest to schludne miasto z nowoczesnymi budynkami, a przy tym z bardzo dużą ilością zieleni.
  już oceniałe(a)ś
  4
  10
  Niby ten kwartał wygląda na uporządkowany, ale mnie szokuje brak zieleni, dlatego pierwsze zdjęcie najbardziej mi się podoba. Nie zawsze zdjęcia z lotu ptaka są korzystne, bo ukazują betonową pustynię, nie widać na nich tego, co widzą ludzie chodząc pieszo.
  już oceniałe(a)ś
  11
  14
  To, że zmiany są tego nikt nie neguje. Natomiast czy są to zawsze zmiany na lepsze - to już dyskusyjna sprawa.
  już oceniałe(a)ś
  10
  14
  fajne
  już oceniałe(a)ś
  6
  11