Długo wyczekiwana inwestycja w Zabrzu zakończona. Zabytkowa wieża ciśnień została otwarta w piątek. Budynek w środku przeszedł całkowitą metamorfozę - na przedostatniej kondygnacji znajduje się kawiarnia z wysuniętym poza obiekt oszklonym tarasem. Zaś zwiedzający wystawę 'Carboneum' mogą zobaczyć z samego czubka wieży widok na wiele kilometrów. Interaktywna wystawa dotyczy przede wszystkim pierwiastku w przyrodzie, a jej instalacje z pewnością pomogą młodym zwiedzającym lepiej zrozumieć jak bardzo ten pierwiastek nas otacza. Najwięcej atrakcji czeka na odwiedzających w sobotę kiedy zaplanowano pokazy akrobacyjne Teatru Ocelot czy występ Marcina Wyrostka - te atrakcje odbędą się w ramach pikniku rodzinnego od g. 14 do 18.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wieża ciśnień to wspaniałe miejsce na ekspozycję o historii miasta a nie o węglu. Na sprzedawaniu atrakcji turystycznych trzeba się znać polecam szkolenie na ten temat w miastach czeskich.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Ta wieża ciśnień jest wspaniałym przykładem przodującej w XIX w myśli technicznej w zakresie infrastruktury miejskiej, wówczas górnośląskie gminy miały duże pieniądze i mogły sobie pozwolić na rozwiązania techniczne przodujące w Europie, np. tramwaj elektryczny w Siemianowicach pojawił się kilkanaście lat wcześniej niż w Warszawie. Ciekawa byłaby opowieść o początkach infrastruktury miejskiej na Śląsku ale wyobraźnia wójta Zabrza nie sięga poza węgiel. Poza tym trzeba by przyznać że = Niemcy też coś zrobiły a to z narracją PiS jest niezgodne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wongel naszo przyszlosc i przeszłos.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `