Jak zrobić maseczkę ochronną w domu? Maseczka ochronna stanie się od czwartku obowiązkową częścią naszego ubioru. Od początku pandemii koronowairusa na próżno jednak jej szukać w sklepach i aptekach - jest jednym z produktów, który sprzedaje się błyskawicznie.

Maseczkę w prosty sposób można przygotować w domu, wystarczy tylko kilka produktów. Jak ją zrobić? Zdradza Barbara Jaworska-Horoszkiewicz.

Zobacz też : 'Szyjemy maseczki dla superbohaterów'. Zobaczcie, kto codziennie dostarcza setki maseczek do warszawskich szpitali
Więcej
  Komentarze
  Może ta maseczka nie chroni dobrze przed wirusem, ale chroni przed policjantem.
  @Bombur
  I tylko z tego powodu będę ją nosić. Duże brawa dla tej pani!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Bombur
  Chroni WYŁĄCZNIE przed policjantem. Dlatego na rower szyję sobie maseczkę "ochronną antypolicyjną"
  - materiałową, z 2 warstw bardzo cienkiej bawełny, ale z drucikiem, żeby się nie zsuwała. A do pracy mam kupione chirurgiczne, bo na N95 mnie nie stać, a poza tym, podobno, bardzo ciężko się w nich oddycha
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Super!! Brawa dla pani Barbara Jaworska-Horoszkiewicz!!
  @tt
  Lans i nic więcej. Taka maska to zasłona dymna. A w aptekach maski chirurgiczne są. I taniej niż w necie, i nie trzeba kupować "minimum 50-125 sztuk". Są, co prawda, też w spekulatywnej cenie 7-8zł, ale można kupić 2.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Znowu muszą przyjechać do "Ziemi obiecanej", żeby reanimować włókiennictwo w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  www.youtube.com/watch?v=lOe_8z8k01U
  @ostatnia_deska
  to samo, tylko pokazuje Koreanka
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A teraz prosimy o dalsze przepisy, chociażby na gacie, paltocik lub strój narciarski...
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  Fajnie. Warto tylko wiedzieć, że taka maseczka kompletnie i w ogóle NIC nie daje. "Aerosol" zarówno wydmuchiwany jak i wdychany przechodzi przez nią jakby jej w ogóle nie było. Warto prześledzić strony i internetowe testy, żeby wiedzieć, że TYLKO maseczki chirurgiczne "w górę" mogą nas ochronić przed czymkolwiek. Problem w tym, że lekarze boją się, że jak się ludzie o tym dowiedzą, to maseczek chroniących nie będzie już w ogóle. Pomija całkowicie fakt, że taka maseczka z filmiku w ogóle nie przylega do górnej części twarzy. To tyle jeśli chodzi o skuteczność.
  @malek
  Nie o to chodzi. Chodzi o to, że spóły powiązane z PISem będą mogły handlować takimi maseczkami.
  już oceniałe(a)ś
  11
  3
  @malek
  W maseczkach, także tych chirurgicznych, nie chodzi o to aby się nie zarazić, tylko żeby nie zarazić INNYCH. Na tym polega jej skuteczność.
  już oceniałe(a)ś
  32
  2
  @malek
  Taka maseczka (i jej zrobienie samemu) mają głównie znaczenie psychologiczne, noszący ją ma wrażenie że coś zrobił w sprawie ochrony:)
  już oceniałe(a)ś
  8
  6
  @malek
  Te maski nie mają chronić przed zarażeniem, tylko przed zarażaniem. I w tym są skuteczne. Chodzi o to, aby ruch powietrza był hamowany, więc będzie miał mniejszy zasięg. Dla ciebie @malek, proponuję założenie kondoma, w 100% przylega do górnej części twarzy.
  już oceniałe(a)ś
  16
  3
  @The_Great_Cornholio
  Przecież to domowa robota. Zarobią firmy robiące gumki recepturki? Produkt uboczny firmy wójta Pcimia?
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  @malek
  Jak się do środka między warstwy włoży filtr do kawy albo papier do wypieków, to skuteczność się poprawia. Poza tym ja takie maski palę na ognisku, a jak ktoś nie ma takiej możliwości, to do foliowej torebki i do śmieci, nie trzeba używać powtórnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @notandnoid
  Weż sobie taką maseczkę i psiknij od środka jakimkolwiek dezodorantem symulując kichnięcie. Zobaczysz czy i ile przeleci przez nią bez oporu. Jeżeli czegoś się nie rozumie, to nie znaczy, że ma się rację, bo jest się chamskim.
  już oceniałe(a)ś
  6
  4
  @ZielonySmyk
  Oczywiście. Ale ta maska nie chroni nikogo. Ani nas, ani innych. To taki psychologiczny kit. I żeby nie było. Jestem w 100% za noszeniem maseczek, ale po pierwsze: ODPOWIEDNICH, dwa: po PRZESZKOLENIU jak ich używać, trzy: ROZDAWANYCH za darmo przez tych, którzy nakładają taki obowiązek.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  @malek
  daje, daje, skoro kichanie w łokieć jest lepsze, to taka maseczka też działa, wdychają Twoje kropeleki w mniejszym stężeniu,
  u Czechów zadziałało
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @malek
  Dokładnie takich "maseczek" wymaga pisowski rząd, plotąc dyrdymały o zasłanianiu twarzy szalikiem. Ale nawet takich nie potrafi Polakom zapewnić.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @malek
  Dla mnie to nie psychologiczny kit, tylko metoda na uniknięcie mandatu - bo pisowscy złodzieje o nakaz i restrykcje zadbali, ale o zaopatrzenie w maseczki już nie.
  Tylko wyłącznie z tego powodu założę jakąkolwiek maseczkę, i z całą pewnością nie wydam na nią ani grosza.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @malek
  A nie wie Pan przypadkiem, czy koronawirus przechodzi przez ceglany/betonowy mur? Bo jeśli tak, to może niepotrzebnie siedzimy wszyscy w chałupie?...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @malek
  i decydenci prawdopodobnie o tym wiedza, o ile zapoznaja sie z zaleceniami WHO. Maseczki (Community maske) nie tylko nie chronia ale sa potencjalnym zagrozeniem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @malek
  www.youtube.com/watch?v=W6d3twpHwis
  ta rzeczywiście cos daje i przylega.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Teraz lalunia powie, co zrobić, żeby ten namordnik nie był wylęgarnią bakterii i grzybów dużo groźniejszych niż koronawirus (a przy okazji ułatwiających zdechnięcie na "choroby współistniejące", jeżeli już tego syfa się złapie). A góra po pół godzinie noszenia szmaty na ryju tak właśnie się staje. Przerobione na własnej skórze.
  @ariapura
  Tak jak gacie. Prać. A jak komuś po półgodzinie rosną grzyby na gębie, to współczuję. Do odstrzału.
  już oceniałe(a)ś
  11
  7
  `