Czy przewinąć dziecko na przewijaku, a potem z nieumytymi rękami kontynuować spacer, czy też położyć malca na sedesie, ale za to móc następnie skorzystać z umywalki z bieżącą wodą?
Od kilku miesięcy w Bytomiu trwają prace nad otwarciem przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych. Urząd miasta twierdzi, że to nielegalne.
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę na autostradzie A4 w centrum Katowic. Kierowca osobowego renault, który uciekał przed policją, najpierw uderzył w dwa auta, a następnie dachował.
Katowiccy policjanci zatrzymali troje złodziei, którzy włamywali się i okradali plebanie. Sprawcy to 35-letnia kobieta i dwaj jej wspólnicy. Ukrywali się przez prawie rok.
Centrum Handlowe Sosnowiec przy ul. Baczyńskiego 2 w Sosnowcu zakończyło działalność. Firmie zarządzającej centrum nie udało się znaleźć zastępcy dla Reala, którego sprzedaż nakazał wcześniej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Górnicy z zabrzańskiej kopalni Makoszowy zapowiadają na poniedziałek pikietę przed biurem poselskim premier Beaty Szydło w Brzeszczach. Chcą, by rząd pomógł im znaleźć inwestora, który uratuje zakład przed zamknięciem.
W zabytkowej, pięknie wyremontowanej kamienicy przy ul. Warszawskiej raczej spodziewalibyśmy się biur niż zwykłych mieszkań. A jednak okazuje się, że można tam spokojnie zamieszkać, a przy okazji odkryć, że ma się jedyny taki taras na całej ulicy.
Oficerowie z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali 43-letniego policjanta z Raciborza. Jest on podejrzany o kradzież kilkuset sztuk amunicji do broni gładkolufowej.
W najbliższą środę, 8 czerwca, odbędzie się wernisaż wystawy ?25/7? duetu DWA ZETA, która zapowiada nadchodzący Katowice Street Art. Festival.
Niedzielne popołudnie. Spaceruję po katowickim rynku. Mijam zatłoczony Plac Kwiatowy, zaglądam do pobliskich straganów, które są częścią festiwalu Śląskie Smaki. Przechodzę obok placu zabaw i nagle mam wrażenie, że z rynku przeniosłam się na......
Ponad 97 proc. pracowników Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej, którzy wzięli udział w referendum, opowiedziało się za strajkiem. Domagają się podwyżek. W czwartek zdecydują, kiedy i jak będą strajkować.
- Najtrudniejsze prace już za nami. W sztolni trwają jeszcze prace murarskie. W przyszłym roku otwieramy już całość - zapowiada Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
PolskiBus.com przygotował nowe połączenia. Od 24 czerwca mieszkańcy Wrocławia i Katowic będą mogli podróżować do jednej z najpopularniejszych stolic Europy - Budapesztu.
Prawie dwieście kobiet w SCC w Katowicach odważnie pozowało do zdjęć, pokazując swoje krągłości czy zmarszczki. Teraz najciekawsze portrety prezentujące prawdziwe piękno kobiet można oglądać na specjalnej wystawie. To protest przeciwko dyskryminacji...
Interaktywna ławka na Placu Kwiatowym w Katowicach postoi do 16 czerwca. Kiedy na niej usiądziemy, możemy usłyszeć historie ludzi, którzy dziękuję za szansę na nowe życie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.