Katowicką Grundmannstrasse, czyli dzisiejszą ulicę 3 Maja, fotografowano bardzo często
W zabrzańskiej hali MOSiR odbyły się w niedzielę targi sprzętu RTV, AGD i IT. Jak zaznaczają organizatorzy to jedyna tego typu impreza w Polsce.
?Verso l'alto? to tytuł utworu, skomponowanego przez Piotra Pudełko, osiemnastoletniego saksofonistę z Tychów, który wygrał Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski z Okazji Światowych Dni Młodzieży.
Ponad pół tysiąca piw skosztowali jurorzy tegorocznej edycji największego w Europie konkursu piw domowych. Zwycięzcę ogłosili w sobotę na rynku w Cieszynie podczas Święta Trzech Braci.
Członkowie Stowarzyszenia Praw Ojca dostali zgodę na pikietę w Katowicach. - Wyrazimy dezaprobatę wobec dyskryminowania nas przez sądy - zapowiadają.
Czekam, aż ludzie młodsi o te kilkanaście lat skorzystają ze zmian, na które ja czekałem całe dotychczasowe życie
Na to święto zacierali ręce wszyscy miłośnicy lotnictwa. Do Rybnika zjechały tuzy podniebnej akrobatyki.
Organizatorzy kampanii ?Ciśnienie na życie? zapraszają do skorzystania z bezpłatnych badań w Jastrzębiu-Zdroju, Rudzie Śląskiej i Tarnowskich Górach.
W czasie drugiej edycji festiwalu Archikids było twórczo i kolorowo. Z okazji 150-lecia miasta w Nikiszowcu powstało niezwykłe serce
Już 27 czerwca katowicki Spodek zatrzęsie się w posadach za sprawą kolejnej edycji Metal Hammer Festivalu. Gwiazdą imprezy będzie Dream Theater.
Jako że przyszłość nie rysuje się różowo, ćwiczyłem poczucie humoru (bo to najlepsze antidotum na ponurą przyszłość), kupiłem cyfrowe radio za 129 złotych i na stałe nastawiłem aparat na stację Nostalgia, i pławię się w starych melodiach, i apiać...
W Galerii Katowickiej został otwarty pierwszy na Górnym Śląsku sklep a Tab. Kupimy w nim rzeczy do wyposażenia kuchni i jadalni.
O godz. 11.30 doszło do silnego wstrząsu w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Pod ziemią nie odnotowano strat, ale mieszkańcy się niepokoją.
Zdjęcie "Na baterii", wykonane w bytomskiej Koksowni Bobrek przez Marka Lochera, zostało uznane za najlepszą fotografię industrialną w konkursie "Być jak Max Steckel".
Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach obchodzi 40-lecie swego istnienia. Ukończyło go już prawie 11 tys. absolwentów.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.