W katowickim tunelu znów doszło do kolizji. Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Tyle co otwarto tunel, do wypadku doszło na wysokości SCC.
Katowiccy policjanci oraz celnicy zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który przez internet handlował dopalaczami. Na poczcie zabezpieczono 55 nadanych przez niego przesyłek ze środkami odurzającymi.
W czasie niedzielnego koncertu zielony dach MCK zmienił się w wielki deptak. Nie pomogły ani barierki, ani prośby ochrony. Najwidoczniej dwie godziny na stojąco to dla polskiej publiczności rzecz nie do pomyślenia.
Biuro prasowe Kompanii Węglowej poinformowało w poniedziałek, że Krzysztof Sędzikowski, prezes Kompanii Węglowej, podjął decyzję o nieskładaniu rezygnacji ze stanowiska.
Konkurs na prezesa Kolei Śląskich wygrał Wojciech Dinges, w przeszłości pracownik tej spółki.
Prokuratura oskarżyła 16 strażników miejskich z Katowic o przyjęcie 1518 łapówek. Większość z nich przyznała się do winy i złożyła wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Zostali już zwolnieni z pracy.
Zabrzańscy policjanci obezwładnili mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Najpierw niefortunnie spadł z wiaduktu, a potem chciał podciąć sobie gardło.
Rada nadzorcza Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku SA przymierza się do rozmów z kandydatami na prezesa spółki. Przesłuchanych zostanie pięć osób.
Katowice obchodzą w tym roku 150. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji przypomnimy 150 osób, które w życiu Katowic odegrały znaczącą rolę. Dzisiaj Henryk Buszko, architekt, twórca osiedla Tysiąclecia i katowickich Gwiazd.
- Realizuj kontrakty, śledź światowe rynki, powiększaj firmę, generuj zyski i stwórz finansowe imperium oparte na wydobyciu żwiru i rudy żelaza. Na zakup czeka ponad 50 pojazdów, maszyn i budynków - zachęcają twórcy symulatora kompanii górniczej.
Katowice, fragment alei Wojciecha Korfantego z zamkiem katowickim, zdjęcie z lat 1970-1976.
Razem z zamknięciem bram minizoo Świerklaniec pozbył się problemu. Za ogrodzeniem zostało jednak kilkadziesiąt zwierząt, które żyją w strasznych warunkach. Dość powiedzieć, że w czasie największych upałów strusie bez wody zamknięto w szklarni, gdzie...
W tym roku przypada 150. rocznica bytności żubrów na ziemi pszczyńskiej. Społecznicy z Murcek podkreślają, że nim zwierzęta trafiły do Pszczyny, mieszkały w zagrodzie w katowickiej dzielnicy.
W wieczornym koncercie w Strefie Kultury zaprezentowały się "miejscowe" gwiazdy. Niektórzy stąd się wywodzą, inni ukończyli tutejszą akademię muzyczną, jeszcze inni z regionem są związani emocjonalnie.
Śląsk pachnie parkami, ogrodem, ale też przemysłem i kopalnią. Tak zdecydowali specjaliści od zapachów w Warszawie z firmy Mo61. Stworzyli limitowaną edycję perfum pachnących Śląskiem o wdzięcznej nazwie Parfin - Śląsk wyobrażony. Połączono w niej...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.