Konsorcjum firm CH Estate 7 oraz YS Poland Autoparts to ósmy inwestor, który kupił teren w strefie ekonomicznej w Zabrzu. Budowa zakładu zakończy się w 2017 roku.
Prezydentowi Chorzowa nie udało się sprzedać terenów po Międzynarodowych Targach Katowickich. Kolejny przetarg odbędzie się w grudniu
Ranking najchętniej czytanych książek w katowickich bibliotekach przygotowujemy na podstawie liczby wypożyczeń i rezerwacji książek we wszystkich filiach MBP w Katowicach.
Areszt albo kara finansowa grozi 51-latkowi, który zgłosił się na policję w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna poinformował policjantów, że został zraniony podczas napadu. Szybko okazało się, że sam się okaleczył, a historię wymyślił.
We wtorek rano na DTŚ w Rudzie Śląskiej dachował samochód. Policja zabezpieczała miejsce zdarzenia. Chwilę później w radiowóz wjechało bmw. Kierowca wpadł w poślizg.
Prof. Marian Zembala, szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, został wybrany na prezydenta elekta Europejskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgicznego.
"No, mój to by się nie zmieścił" - powiedział wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach do ziewającej w czasie wykładu dziewczyny. - Nie ma zgody na coś takiego. Poniedziałkowy protest to też nasz krzyk o poszanowanie kobiet - mówią studentki,...
Katowice chcą zamienić teren, na którym znajdują się zbiorniki: Borki, Morawa oraz stawy Hubertus w rekreacyjny kompleks podobny do Doliny Trzech Stawów. Urząd Miasta zamówił projekt zmian. To ostatnie chwile, kiedy w tym miejscu jest tak dziko.
Stacja do naprawy rowerów Cyklo-Majster stanęła obok wiat rowerowych na parkingu przed głównym wejściem do Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Dzięki wyposażeniu w najbardziej popularne i niezbędne narzędzia, można tu samodzielne zreperować...
23 października w Katowicach odbędą się europejskie finały Ligi Wargaming.net w "World of Tanks". Pula nagród to 1,25 mln złotych.
Wtorek zaczął się od korków. Kierowcy donoszą o utrudnieniach m.in. na DTŚ i DK86. Stoi również aleja Roździeńskiego
Jeżeli PiS wprowadzi nowe prawo wodne, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe podniesie ceny wody. Prezes Łukasz Czopik zapowiada, że zapłacimy prawie 3 zł za każdy tysiąc litrów.
Śląska policja przywróci co najmniej pięć z 26 zlikwidowanych kilka lat temu posterunków. Według MSWiA ma to wzmocnić "Polskę lokalną".
Gra wymknęła się Jarosławowi Kaczyńskiemu spod kontroli. Może być tak, że rząd PiS nie będzie rozliczany z wyników gospodarczych czy reform w edukacji, ale za to, jak chce potraktować kobiety.
W poniedziałek sosnowiecki plac Stulecia przykryły setki parasoli, pod którymi przed deszczem chroniły się uczestniczki czarnego protestu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.