1966 rok był dla rybnickiego kolarza Józefa Gawliczka szczególny. Najpierw wygrał wyścig dookoła Wielkiej Brytanii. Potem triumfował w Tour de Pologne. W górach nie było lepszych od niego.
- Mamy 198 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - potwierdziło w środę Ministerstwo Zdrowia.
Komenda Miejska Policji w Sosnowcu szykuje się do akcji bezpłatnego znakowania rowerów.
Policjanci z Raciborza wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło na DW919 na trasie Markowice - Babice. Nie żyje 58-letni motorowerzysta.
- Problemem dla niektórych kierowców MZK w Bielsku-Białej jest wszystko, od podjechania do krawężnika po otwarcie klapy umożliwiającej wjazd osobie na wózku - alarmuje bielski radny.
Dawny dom kompozytora Wojciecha Kilara ma się zmienić w Centrum Edukacji Muzycznej. O zlecenie na projekt ubiega się dziewięć pracowni architektonicznych. Prace niektórych katowiczanie już znają.
Do samorządowców dotarły kolejne maile z pogróżkami. Wcześniej ktoś groził śmiercią prezydent Rudy Śląskiej, teraz takie wiadomości dostali samorządowcy z Zawiercia i Rybnika.
Zamek w Grodźcu to jeden z najciekawszych zabytków w województwie śląskim. Bardzo stara budowla wreszcie wraca do dawnej świetności.
GDDKiA podpisała umowę na budowę nowych i przebudowę starych ekranów przeciwhałasowych wzdłuż autostrady A4 na odcinku Kleszczów - Sośnica.
We wtorek, w przeddzień sejmowej debaty o "lex TVN", w całej Polsce odbywają się demonstracje w obronie wolnych mediów. Także w Katowicach, gdzie na rynku zebrało się około 300 osób.
Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 17-letni mieszkaniec Czeladzi. Pod koniec lipca dotkliwie pobił 44-letniego mężczyznę.
Dzięki Stowarzyszeniu "Otoczka" dzieci leczone w śląskich szpitalach otrzymują przytulanki. Maskotki dodają otuchy małym pacjentom.
Antyszczepionkowcy wyszli w sobotę na ulice Katowic w Marszu Wolności. Kilka tysięcy osób na kilkadziesiąt minut zablokowało miasto. Mężczyzna nawoływał do strzelania.
Justyna Święty-Ersetic, Paweł Fajdek oraz Piotr Małachowski przyjechali we wtorek na Stadion Śląski, żeby podziękować za wsparcie podczas igrzysk w Tokio i zachęcić do kibicowania im podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się 5...
- Te dywany same nie przyfrunęły w rejon garaży w śródmieściu. Mężczyzna przywiózł je i podrzucił. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu - mówią urzędnicy z Bytomia, którzy określili śmieciarza mianem "Aladyna".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.