Katowice przymierzają się do prac przy Spodku. W odpowiedzi Śląski Konserwator Zabytków ogłosił, że chce wpisać halę do rejestru zabytków.
Nadchodzące tygodnie miłośnikom dobrej muzyki będą kojarzyć się z bardzo napiętym grafikiem.
Ponad 50 szkół wyższych i pomaturalnych, od Bielska-Białej po Gdynię, prezentuje swoją ofertę podczas XXVII Ogólnopolskie Targi "Edukacja". Do doskonała okazja, by zaplanować swoją przyszłość.
Reprezentacja Polski wysoko przegrała z Litwą (48:82) w katowickim Spodku w ramach eliminacji do EuroBasketu.
ESL Gaming Polska i Katowice podpisały list intencyjny podczas trwającego obecnie Intel Extreme Masters w Spodku. Będzie pierwszą firmą w katowickim hubie.
W hali Spodka w Katowicach powstaje śniadaniownia i klubokawiarnia "Spodek CAFE". Będą darmowe koncerty, wydarzenia kulturalne i historyczne pamiątki. Otwarcie już w lutym.
Katowice były jednym z tych miast, gdzie po przerwie zagrała Coma. W Spodku zespół zagrał ostatni tegoroczny koncert.
To będzie jedna z ostatnich okazji do usłyszenia na żywo tego zespołu. Sepultura wystąpi w katowickim Spodku.
W niedzielę wieczorem rozpocznie się jubileuszowa edycja festiwalu muzyki techno w Spodku. Gdyby nie Jerzy Kupczak, Mayday mógłby nigdy nie zawitać w Katowicach.
PTWP Event Center po próbach negocjacji z władzami Katowic zdecydowało się na pozew przeciwko miastu.
Spodek został otwarty w 1971 roku. Od tego czasu w gmachu odbyło się tysiące wydarzeń. W niedzielę, z okazji święta GZM zwiedziliśmy to miejsce.
Gala Clout MMA to marne sportowo widowisko, podczas którego walczą ze sobą także patoinfluencerzy. Wydarzenie budzi sporo kontrowersji, ale w katowickim Spodku uznano, że warto zarobić.
Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej poinformowała o przyznaniu praw do organizacji mistrzostw świata kobiet w 2031 roku Polsce i Czechom. Mecze odbędą się m.in. w katowickim Spodku, hali GKS-u Katowice oraz w Arenie Sosnowiec.
Dzielę się muzyką. Mam to od dziecka, odkąd pamiętam - mówi GrubSon, rybnicki artysta, który 11 kwietnia zagra jubileuszowy koncert w katowickim Spodku.
Ogólnopolskie Targi Edukacja w katowickim Spodku to największe wydarzenie w Polsce, podczas którego można się zapoznać z ofertą uczelni, szkół policealnych czy językowych z całego kraju. Władze regionu będą zachęcać jednak młodych do pozostania w uniwersyteckiej metropolii.
Ponad 4 mln widzów w 35 krajach na całym świecie. Grupa The Australian Pink Floyd Show już 4 marca wystąpi na jedynym koncercie w Polsce w katowickim Spodku. Bilety na to spektakularne muzyczne widowisko są jeszcze w sprzedaży.
Ikona rocka, człowiek, który komponuje i gra z Guns N'Roses, gitarzysta regularnie doceniany w plebiscytach na muzyków wszech czasów. Slash spełni marzenia polskich fanów i 16 kwietnia zagra dla nich w katowickim Spodku. Razem z artystą wystąpią Myles Kennedy i The Conspirators. Bilety na jedyny polski koncert już w sprzedaży.
W Katowicach zakończył się Intel Extreme Masters 2024. Na rozstawionej w Spodku arenie zmierzyły się najlepsze e-sportowe zespoły z całego świata. Kibicowały im tłumy fanów gier.
W Katowicach rozpoczęły się w piątek 9 lutego finały Intel Extreme Masters, największej e-sportowej imprezy w Polsce.
Po 26 latach przerwy do Spodka wróciła piłka nożna. Turniej z udziałem sześciu drużyn - wraz ze świętującym jubileusz 60-lecia GKS-em Katowice - zgromadził na trybunach ponad 5 tysięcy kibiców. Największe kolejki ustawiały się po zdjęcia z sędzią Szymonem Marciniakiem.
Legendarny Kosmiczny Mecz już po raz trzeci odbędzie się w katowickim Spodku. Gwiazdy ponownie zagrają dla stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Wystąpią m.in. Krzysztof Ignaczak, Michał Winiarski i Mariusz Wlazły. Wydarzenie odbędzie się 22 marca o godz. 18.
Starzy i nowi fani hip-hopu przybyli w sobotę 16 grudnia do Spodka, aby świętować 30 lat działalności Kalibra 44 - pionierów tego gatunku w Polsce, którzy zaczynali grać właśnie w Katowicach.
Jajonasz, raper, jest artystą, który nie podchodzi do muzyki na zasadzie "kiedyś to było" i nie patrzy na przeszłość przez różowe okulary. Najlepszym tego przykładem jest jego nowy projekt Carbotronic, choć pretekstem do naszej rozmowy jest sobotni koncert z okazji 30. urodzin Kalibra 44 w Spodku.
Katowice dopiero od stycznia nosić będą tytuł Europejskiego Miasta Nauki. Kto odwiedził zorganizowany w MCK 7. Śląski Festiwal Nauki, mógł poczuć przedsmak tego, co się szykuje.
Drogowcy odśnieżyli tylko niektóre schody na rondzie w Katowicach. Przed rozpoczęciem przyciągającego tłumy Śląskiego Festiwalu Nauki zapytaliśmy, czy nie warto zadbać o większą wygodę pieszych.
W sobotni wieczór słowo "Katowice" padło niezliczoną ilość razy. Wymieniono też prawdopodobnie wszystkich znanych bardziej i mniej katowiczan, którzy przewinęli się przez miasto. Nie zabrakło też godki i dobrego humoru. W Spodku odbyło się widowisko Katopolis.
Obrazy Zdzisława Beksińskiego ożywione przez sztuczną inteligencję i dużo muzyki w wykonaniu m.in. Nosowskiej, Błażeja Króla i Roguckiego - w piątkowy wieczór w Spodku odbyła się kolejna odsłona multimedialnego spektaklu BEKSIŃSKI.LIVE.
Już w piątek 1 grudnia w katowickim Spodku odbędzie się jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń tego roku na Górnym Śląsku - multimedialny show BEKSIŃSKI.LIVE, w którym sztuka cyfrowa połączy się z muzyką.
TSA - pionierzy heavy metalu w Polsce - zagra w sobotę 2 grudnia w Spodku. Niedawno ukazał się ich nowy singiel zapowiadający kolejną płytę, a na początku grudnia ukaże się specjalna EP-ka.
Trzy dni, dwadzieścia scen i ponad tysiąc aktywności, w których przygotowanie zaangażują się dwa tysiące naukowców i popularyzatorów nauki z różnych stron świata. Siódma edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice zapowiada się imponująco.
Na 2024 rok przypada jubileusz 60-lecia GKS-u Katowice. Z tej okazji 14 stycznia klub weźmie udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim zorganizowanym w Spodku. Organizatorzy przygotowali ponad 9 tysięcy biletów.
- Spodek rozświetli się dziś wieczorem na niebiesko w geście solidarności z Izraelem - poinformował w niedzielne popołudnie prezydent Katowic Marcin Krupa.
W katowickim Spodku odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Premier Morawiecki zapowiedział ujawnienie "ciekawych dokumentów" z "teczki Tuska".
Plac pod Spodkiem od dwóch tygodni szpecą czarne ślady opon. Nie wiadomo, czy uda się domyć nawierzchnię.
The Harlem Globetrotters, jedna z najsłynniejszych pokazowych drużyn koszykarskich świata, wystąpi w katowickim Spodku. Wielokrotni rekordziści Księgi Guinnessa po raz pierwszy przyjadą do Polski z jedynym Europejczykiem - Pawłem "Dazzle" Kidoniem - w składzie.
W Katowicach swoją konwencję w sobotę zorganizowała Konfederacja. - To my jesteśmy prawdziwą trzecią drogą. Nie chcemy się dogadać, chcemy ich zastąpić - mówił Krzysztof Bosak
Co najmniej kilka tysięcy osób ma wziąć udział w sobotniej konwencji Konfederacji w Spodku w Katowicach. Władze Katowic i zarządca hali odrzucają apele o rozwiązanie umowy z ugrupowaniem.
Fundacja Barta Staszewskiego zbiera podpisy, by zablokować zapowiedzianą na sobotę, 23 września konwencję Konfederacji w Spodku.
The Australian Pink Floyd Show pojawi się w katowickim Spodku z jedynym koncertem w Polsce. Grupa wystąpi 4 marca 2024 roku w ramach swojej nowej trasy "The 1st Class Travelling Set". Bilety są w sprzedaży od 24 lipca!
Ogłoszono przetarg na przebudowę górnych trybun lodowiska w Spodku w Katowicach oraz zwiększenie liczby miejsc siedzących. To niejedyne zaplanowane inwestycje.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.