AdobeStock_101591536 [Przekonwertowany]

Świąteczna akcja
Wspólnie pomogliśmy dzieciom z Domu Aniołów Stróżów


Choinka Darczyńców to świąteczna akcja katowickiej redakcji „Gazety Wyborczej” oraz Domu Aniołów Stróżóww Katowicach, w której darczyńcy wykupili symboliczne bombki na bożonarodzeniowym drzewku oznaczone swoim logo. Gwiazda oraz każda bombka to cegiełka, a zysk z ich sprzedaży przekażemy Stowarzyszeniu Domu Aniołów Stróżów, który obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia.

- Michalina Bednarek

Dzięki Aniołom 130 dzieci codziennie znajduje dla siebie miejsce w świetlicach i klubach, prawie 600 dzieciom Anioły pomagają, realizując tzw. programy uliczne, 100 rodzin jest też pod opieką ich Poradni Rodzinnej. Anioły z Załęża stworzyły wielowymiarowy system wsparcia dla młodzieży, dzieci i ich rodzin, gdzie każdy potrzebujący znajdzie pomoc.

Historia Domu Aniołów Stróżów sięga lat 90. minionego wieku. Początki to pomoc na ówczesnym dworcu PKP w Katowicach. To było towarzyszenie ludziom, którzy żyli na marginesie. Towarzyszenie dzieciom i młodzieży pozostawionym samym sobie. Pierwsze lata to czas misji ulicznej. Bez instytucji i struktury. Dziś to rozbudowana i świetnie funkcjonująca placówka. A może się tak rozwijać także dzięki darczyńcom. – „Ludzie to anioły bez skrzydeł i to jest właśnie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie” – to jedno z przewodnich haseł, które towarzyszy nam w codziennej pracy. Aby skrzydeł dla potrzebujących dzieci i ich rodzin dodać jak najwięcej, potrzebujemy wsparcia ludzi dobrej woli. Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się przyłączyć do wspólnej akcji Domu Aniołów Stróżów i katowickiej „Gazety Wyborczej”, a tym samym wesprzeć naszą działalność. To piękny gest, szczególnie że przed nami wyjątkowy świąteczny czas. Jednocześnie życzę wszystkim państwu zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych ze swoimi bliskimi w ciepłej i rodzinnej atmosferze – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.


Do akcji pomocy Domowi Aniołów Stróżów włączyli się: Żywiec Zdrój S.A., Akademia WSB, Marelli Bielsko-Biała Poland Sp. z o.o, Bytom Square, Deloitte, MAKSIMUM Sp. z o.o., HOLDING S.K.A., Miasto Katowice, Michał Gramatyka Poseł na Sejm RP, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum Sp. z o.o., Nexteer Automotive Poland, TDJ Sp. z o.o.