Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielu pacjentów, którzy zdecydują się na zabieg przeszczepu włosów, postanawia wykonać go poza granicami kraju. Turystyka medyczna staje się coraz bardziej popularna, a częstym kierunkiem jest Turcja. To właśnie w Stambule znajduje się Klinika Cosmedica, której założycielem jest dr Levent Acar – specjalista od przeszczepów włosów oraz medycyny estetycznej. Od lat skupia się on na udoskonalaniu technik transplantacji, która ma być jak najmniej inwazyjna i dawać naturalny efekt.

Sapphire DHI - najskuteczniejsza technika transplantacji włosów

Dr Acar Naczelny Lekarz Kliniki CosmedicaDr Acar Naczelny Lekarz Kliniki Cosmedica 

Dr Acar specjalizuje się w technologii Sapphire DHI, która gwarantuje większe szanse na sukces od tradycyjnej metody FUE. Przeszczep włosów metodą Sapphire DHI składa się z trzech kroków:

  • ekstrakcji jednostki mieszkowej (specjalista pobiera pojedyncze mieszki włosowe, obszar dawczy znajduje się z tyłu głowy),
  • otwarcia nowych kanałów włosowych poprzez nacinanie skóry głowy szafirowym mikroostrzem,
  • wszczepiania graftów przy użyciu zaawansowanego technologicznie Implantatora DHI.

Metoda wykorzystywana w Klinice Cosmedica gwarantuje szybszy i mniej uciążliwy dla pacjenta proces gojenia, natomiast przeszczepione włosy są zauważalnie gęstsze, jednocześnie zachowując swój naturalny wygląd. Wskaźnik sukcesu przeszczepu włosów wykonywanego metodą Sapphire DHI to aż 99%! 

Proces przeszczepiania włosów – krok po kroku

Sam zabieg transplantacji włosów to tylko jeden z przystanków na drodze do wymarzonej fryzury. Cały proces trwa około 12 miesięcy – na każdym z jego etapów pacjent może liczyć na fachową wiedzę oraz wsparcie specjalistów pracujących w Klinice Cosmedica. Pierwszym krokiem jest bezpłatna konsultacja online – wystarczy e-mail i numer telefonu. Podczas takiej konsultacji pracownicy Kliniki pomagają szczegółowo zaplanować wizytę oraz odpowiadają na wszelkie pytania i wątpliwości pacjenta.

Przyjazd do Stambułu na sam zabieg jest koordynowany przez personel Kliniki Cosmedica – pacjent nie musi się o nic martwić. Oprócz profesjonalnej opieki medycznej, zapewniony jest również nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu w pobliżu Kliniki, transfer z i na lotnisko, osobisty opiekun i tłumacz, a także 4-miesięczny pakiet Hair Power Boost.

Przed planowanym zabiegiem pacjent odbywa indywidualną konsultację z dr. Acarem – jest on odpowiedzialny za stworzenie planu operacji oraz zaprojektowanie linii włosów, która będzie wyglądać naturalnie. Przeprowadzane są zabiegi laboratoryjne oraz przekazywane są informacje na temat tego, jak należy postępować przeszczep włosów przed i po zabiegu.

Przeszczep włosów przed i po 3500 GraftowPrzeszczep włosów przed i po 3500 Graftow 

Niewskazane jest spożywanie alkoholu przez minimum 7 dni oraz branie niektórych leków (m.in. aspiryny), które mogą mieć wpływ na krzepliwość krwi. Należy również ograniczyć palenie papierosów. Wszystkie wytyczne są przedstawiane pacjentowi, który po zastosowaniu się do nich, może liczyć na bardziej płynny zabieg oraz szybszy proces gojenia się.

dniu zabiegu należy umyć głowę delikatnym szamponem (unikamy wszelkiego rodzaju odżywek i olejków). Wskazane jest zjedzenie lekkostrawnego posiłku. Należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zabieg trwa kilka godzin (około 4-8 godzin), dlatego należy założyć wygodne ubrania. Jest przeprowadzany z użyciem znieczulenia bezigłowego. Następnego dnia jest przeprowadzana kontrola, podczas której sprawdza się wyniki zabiegu.

Pierwsze dni po zabiegu

Bardzo istotne jest to, jak postępujemy w pierwszych dniach po zabiegu – ma to wpływ na szybkość procesu gojenia oraz to czy włosy się przyjmą. Kluczowe są pierwsze 2-3 tygodnie, kiedy należy postępować bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić obszaru dawczego i biorczego. Dopiero po kilku dniach można rozpocząć łagodne obmywanie stref objętych zabiegiem, pamiętając o tym, aby używać delikatnego szamponu i unikać pozostałych kosmetyków do pielęgnacji włosów.

W pierwszych dniach po zabiegu można spodziewać się wypadania włosów przeszczepionych. Jest to zjawisko całkowicie normalne i nie powinno niepokoić pacjenta. Warto pamiętać, że pierwsze efekty można zauważyć po około 3 miesiącach, natomiast ostateczny rezultat pojawia się dopiero do 12 miesięcy po zabiegu. Przez cały ten czas pacjent może liczyć na wsparcie personelu Kliniki Cosmedica.

Dlaczego Klinika Cosmedica to dobry wybór?

Jeśli chcesz cieszyć się gęstymi i naturalnie wyglądającymi przeszczepionymi włosami, warto wybrać klinikę, która jest profesjonalna, doświadczona i indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Klinika Cosmedica zmienia życie swoich pacjentów już od ponad 16 lat, a dr Acar jest cenionym na całym świecie specjalistą.

Dr Levent AcarDr Levent Acar 

Klinika Cosmedica kładzie duży nacisk na to, aby linia włosów po przeszczepie wyglądała naturalnie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Sapphire DHI – metoda ta jest bardziej czasochłonna i wymaga większych nakładów, jednak efekty są nieporównywalnie lepsze.

Istotna jest również odpowiednia gęstość włosów, którą można osiągnąć poprzez specjalny system implantacji z użyciem Implantatora DHI Pen. Został on opracowany osobiście przez dr. Acara. Wszczepione korzenie włosów poddane są ochronie 360°, która zapewnia wysoką przeżywalność przeszczepów.

Dr Acar przywiązuje bardzo dużą wagę do ochrony obszaru dawczego – do ekstrakcji mieszków włosowych używane są stemple o różnej wielkości, w zależności od kondycji i grubości włosa. Rozwiązanie to wymaga znacznie więcej czasu, jednak efekty są spektakularne i dużo lepsze niż przy innych metodach.

Okazuje się, że Turcja jest miejscem wyjątkowym nie tylko pod względem kultury, kuchni czy zapierającej dech w piersiach natury. Oferuje również profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, które nie odbiegają jakością od standardów europejskich i światowych. Konkurencyjne są też ceny, a te są nieporównywalnie niższe od tych w krajach europy zachodniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.