Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W budynku Share Home Silesia zastosowano kompleksowe rozwiązania energooszczędne przekładające się na niższe koszty zużycia mediów. Do dyspozycji najemców oddano także podziemne miejsca parkingowe. Blisko 30 mieszkań zostało już wynajętych.

Share Home SilesiaShare Home Silesia 

Share Home Silesia to nowoczesny budynek ze 111 mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem,  położony w centrum Katowic w pobliżu Akademii Muzycznej i Centrum Handlowego Belg. „Stworzyliśmy ofertę mieszkań z wysokiej klasy wyposażeniem z myślą o osobach, które z różnych powodów preferują najem mieszkania, a nie jego zakup. Dodatkowo w Katowicach dynamicznie rozwija się rynek pracy i coraz więcej specjalistów realizuje kilkuletnie kontrakty, nie wiedząc na jak długo zwiążą się z Katowicami. Oferta Share Home Silesia wychodzi im naprzeciw. Co więcej, trend wynajmowania mieszkań jest bardzo popularnym rozwiązaniem na zachodzie Europy. W Niemczech czy Szwajcarii wynajmowanych jest aż 60-70% mieszkań. Jesteśmy przekonani, że ten trend będzie się wzmacniał również w Polsce." – mówi Janusz Mitręga, Prezes Share Home Silesia sp. z o.o.

Share Home SilesiaShare Home Silesia 

Kompleksowe rozwiązania energooszczędne nie są popularnym wyróżnikiem budownictwa mieszkalnego. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się fotowoltaika, wykorzystywana najczęściej w budynkach jednorodzinnych. Realizacja programów „Mój prąd" i „Czyste powietrze" sprawiła, że  w Polsce funkcjonuje już 262 300 instalacji prosumenckich o łącznej mocy 1 724,9 MW; jednak wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii i rozwiązań energooszczędnych w budynkach wielorodzinnych dopiero zyskuje na popularności. „W Share Home Silesia wdrożyliśmy złożone systemy pozwalające oszczędzić energię, takie jak fotowoltaika i wysokosprawna kogeneracja. To rozwiązania proekologiczne, pozwalające dodatkowo zdecydowanie obniżyć koszty zużycia mediów. Na wysoki komfort użytkowników z pewnością przełoży się całoroczny system klimatyzacji oparty o klimakonwektory indukcyjne. Wyróżnikiem jest również wentylacja mechaniczna z wysokosprawnym odzyskiem ciepła zintegrowana w systemie BMS."– mówi Łukasz Rybacki, Wiceprezes MBC Automatyka i Wentylacja sp. z o.o.

Share Home SilesiaShare Home Silesia 

Główną domeną mieszkań Share Home Silesia jest wysoki standard i nowoczesne technologie. „Wszystkie mieszkania wyposażone są  w system klimatyzacji i wentylacji z filtrem antysmogowym, a ogrzewanie i chłodzenie mieszkań realizowane jest przez nowoczesne moduły sufitowe. Pierwszy raz na taką skalę w mieszkaniach na wynajem wdrożyliśmy tego typu rozwiązania premium. Najemcy będą też mogli przy użyciu telefonów sterować zasilaniem elektrycznym i temperaturą w pomieszczeniach dzięki funkcji smart home." –  wyjaśnia Janusz Mitręga. Każde z mieszkań Share Home Silesia jest umeblowane i wyposażone w sprzęt RTV i AGD oraz Internet i telewizję cyfrową. Dodatkowo, wszystkie mieszkania posiadają balkon lub taras, a do dyspozycji najemców oddano 150 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz komórki lokatorskie.  Zróżnicowany metraż mieszkań pozwala na wybór zarówno 25-metrowych kawalerek, mieszkań 2, 3-pokojowych, a nawet mieszkań 4-pokojowych powyżej 70 mkw. Budynek posiada trzy klatki schodowe, które wyposażono w wideodomofony, a mieszkania otwierane są przy użyciu kart magnetycznych. Wysoką jakość mieszkań podkreślają granitowe blaty  w kuchniach oraz garderoby w sypialniach.

Część mieszkań została już oddana do dyspozycji najemców w październiku tego roku, pozostałe oddane zostaną w końcem 2021 roku i w 2022 roku. Już teraz można umówić się na wizytę i zobaczyć jak wyglądają mieszkania Share Home Silesia.

Share Home SilesiaShare Home Silesia 

Budynek Share Home Silesia położony jest pomiędzy ulicami Przemysłową, św. Jacka i Brata Alberta. Pełna lista mieszkań oraz opis wyposażenia dostępny jest na stronie www.sharehome.pl.

Zapraszamy do śledzenia profilu Share Home Silesia w mediach społecznościowych
FB/  www.facebook.com/sharehomesilesia
IG/ www.instagram.com/sharehomesilesia
LI/ www.linkedin.com/company/share-home-silesia

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.