Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeśli starania o dziecko trwają już od dłuższego czasu, warto skorzystać z pomocy specjalistów z klinik leczenia niepłodności. Teraz w klinice InviMed w Katowicach dwie pierwsze konsultacje 50% taniej. To dobry powód, by zdecydować się na ten ważny krok w kierunku rodzicielstwa.

Kiedy zgłosić się do kliniki?

Wiele par całymi latami stara się o dziecko samodzielnie lub z pomocą dotychczasowego ginekologa. Tymczasem miejscem, dzięki któremu można zaoszczędzić wiele czasu i środków, są kliniki leczenia niepłodności.

Klinika InviMedKlinika InviMed 

- Pary, w których kobieta ma mniej niż 35 lat powinny starać się o ciążę do 12 miesięcy, współżyjąc regularnie, czyli 2-3 razy w tygodniu, ze szczególnym uwzględnieniem okresu okołoowulacyjnego. Jeśli kobieta ukończyła 35 rok życia okres ten powinien trwać do 6 miesięcy. Natomiast pary, w których jedno z partnerów ukończyło 40 rok życia, powinny zgłosić się do kliniki jeszcze szybciej. W ich przypadku czas ma szczególne znaczenie, ponieważ ich potencjał rozrodczy może być już na skraju wyczerpania – wyjaśnia doktor Artur Kobielski, ginekolog-położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.

Ginekolog – ekspert od płodności

Choć może się wydawać, że każdy ginekolog jest ekspertem od płodności kobiet, to jednak lekarze prowadzący z klinik leczenia niepłodności mają znacznie większe doświadczenie, wiedzę i umiejętności w zakresie rozrodu człowieka.

- Każdy ginekolog-położnik, który jest lekarzem prowadzącym leczenie pary powinien być ekspertem, który potrafi połączyć ze sobą bardzo wiele faktów dotyczących stanu zdrowia, ale też stylu życia tak kobiety, jak i mężczyzny, właśnie w kontekście płodności ich jako pary. Lekarze ginekolodzy z klinik leczenia niepłodności często posiadają także większą wiedzę z andrologii czy endokrynologii, które są niezwykle ważne, gdy rozpatruje się przypadek konkretnej pary, a nie tylko kobiety – wyjaśnia doktor Patrycja Sodowska, ginekolog-położnik i endokrynolog z InviMed.

Pierwsza konsultacja

Pierwsza konsultacja niepłodnościowa dedykowana jest parom, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. – Opiera się na zebraniu bardzo szczegółowego wywiadu medycznego. Jeśli lekarz tak zdecyduje, w ramach wizyty, wykonywane jest również badanie ginekologiczne oraz USG dopochwowe. W ramach pierwszej wizyty lekarz sprawdza dotychczasowe wyniki badań, a jeśli takich nie ma lub te posiadane mogły się zdezaktualizować, zleca odpowiednią diagnostykę – opisuje dr Anna Cygal, ginekolog-położnik i androlog z katowickiego InviMed.

InviMed to sieć klinik leczenia niepłodności, która od 20 lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności, uzyskując przy tym wyniki skuteczności dla trudnych przypadków na poziomie 82% po trzech cyklach leczenia. Aktualnie w klinice InviMed w Katowicach pary zgłaszające się na pierwszą wizytę mogą skorzystać z oferty na start, w ramach której za dwie wizyty – pierwszą i kolejną konsultację niepłodnościową – zapłacą tylko 50% ceny.
Więcej informacji na stronie: Pierwsza i kolejna wizyta w InviMed w Katowicach teraz o połowę taniej!

Klinika InviMedKlinika InviMed 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.