W pierwszej połowie 2024 roku w Katowice Airport obsłużono 2 615 909 pasażerów, czyli o 369 964 więcej niż w 2023 roku

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, zarządca lotniska w Pyrzowicach podsumował przewozy pasażerskie w czerwcu tego roku.

Jak mówi Piotr Adamczyk, rzecznik Katowice-Airport, w czerwcu obsłużono tu 749 177 podróżnych, czyli o 90 205 więcej niż w tym samym czasie w 2023 roku. Był to jednocześnie najlepszy czerwiec w historii katowickiego lotniska – poprzedni rekordowy rezultat za ten okres odnotowano w 2023 roku, kiedy linie lotnicze przewiozły 658 972 podróżnych.

Gdzie latamy najczęściej z Pyrzowic?

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Nasze społeczeństwo coraz bardziej "eko" ha ha. Zmiany klimatyczne będą coraz szybsze. Zero ograniczeń na każdym polu, a z gadania lepiej nie bedzie...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jak pozamykają kopalnie a co za tym idzie popada cały przemysł z tym związany, skończą się kopalniane emerytury a zacznie dawać znać aktualna opieka naszego państwa poprzez systematyczne podwyżki, zwłaszcza cen energii, to ludzie zaczną wykupywać hulajnogi i to nie dlatego że teraz jest taka moda, tylko tak jak było dawniej, bo nie każdego było stać na rower.
  @sloniu65
  Aha, czyli według ciebie mieszkańcy Śląska pracują głównie na kopalniach, a reszta pewnie w hutach ;)
  Z cyklu "powiedz że nie masz pojęcia jak wygląda Śląsk w 2024 bez mówienia że nie masz pojęcia jak wygląda Śląsk w 2024 ;)))
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @sloniu65
  Co ty pie,,,lisz! Sześćdziesiąt pięć lot mosz, to oczywiście piSSowiec. Spieprzaj stąd.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @camelia
  Ale nie zaprzeczysz że to węgiel wszystko rozruszał i jeszcze to on w większym czy mniejszym stopniu jeszcze to trzyma. Nawet jak kopalnie będą już zlikwidowane, to on będzie stał za ogromną częścią Śląskiej gospodarki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4