PKP PLK przebudują tory w Katowicach. Przy okazji powstanie kilka nowych przystanków. Budowa jednego z nich będzie powiązana z przedłużeniem ul. Bocheńskiego.

Projekt PKP Polskich Linii Kolejowych na odcinku Katowice Szopienice Płd. – Katowice – Katowice Piotrowice zakłada dobudowę pary torów. Tak, żeby można było odseparować pociągi lokalne od dalekobieżnych. W efekcie Koleje Śląskie będą mogły skierować na tory więcej pociągów. Pracami wartymi ok. 3 mld zł (85 proc. tej kwoty to unijna dotacja) zajmie się konsorcjum firm Torpol SA (lider) i Intop Warszawa.

Przy tej okazji powstaną trzy nowe przystanki kolejowe w Katowicach. Przystanek Katowice Uniwersytet powstanie między ulicami Paderewskiego i Łokietka. Z kolei przystanek Katowice Akademia zostanie wybudowany między ulicami Damrota i Francuską. Wejście na perony umożliwią windy i zadaszone schody zlokalizowane przy istniejących wiaduktach kolejowych.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Wycięcie prawie 4 hektarów lasu dla drogi dla samochodów w Katowicach to przecież żaden problem dla "Miasta Ogrodów", gdzie jak mówi kandydat dr inż (a nie dr ! jak jest dla zmylenia na bannerach) Krupa, miasto ma 40% terenów zielonych. Czyli dalej : auta, auta, auta - o nowych liniach tramwajowych do Ligoty, Panewnik już chyba nie będzie wolno mówić. Czekam na taką uchwałę radnych z KO-stuchny i reszty dworu.
  @Zohar
  Szkoda lasu :-(
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A pomysł stacji kolejowej na wysokości osiedla Witosa już jest nieaktualny?
  @Magister2022
  Już widzę jak ludzie z Barlickiego czy Ossowskiego biegną rano ponad kilometr do stacji kolejowej. Teraz mają przystanki autobusowe 100 m od domu a i tak siadają rano do auta.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @Magister2022
  Tamten odcinek będzie przebudowywany w ramach innego zadania - dotyczy innego odcinka.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @ps73
  Po ta komunikacja to porażka
  już oceniałe(a)ś
  0
  0