W sobotę (19 listopada) rano doszło do wypadku w miejscowości Piasek w powiecie pszczyńskim. W jednym z domów wybuchła butla z gazem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O godz. 6 rano w sobotę służby ratownicze dostały powiadomienie o wybuchu butli z gazem. Do wypadku doszło w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Katowickiej.

Na miejsce zdarzenia wysłano służby ratownicze. Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej wspomagają strażacy ochotnicy. Przystąpili do dogaszania pożaru, który wywołał wybuch.

Ze wstępnych informacji wynika, że nikt nie został poszkodowany. Dwie osoby o własnych siłach wyszły z budynku, kiedy zapaliła się m.in. kotłownia i dach.

Strażacy ustalili jednak, że doszło do wybuchu gazu, którym ogrzewany był budynek. Gaz był doprowadzany do pieca butli, ale te jednak pozostały nienaruszone. Obecnie okoliczności wypadku bada policja. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem