15-latka z Gliwic, która cudem przeżyła potrącenie na przejściu dla pieszych, stała się twarzą tegorocznej akcji "Bezpieczne wakacje". - Lekkomyślność pokrzyżowała moje plany - przyznaje nastolatka.

W piątek rozpoczynają się wakacje, co oznacza, że na drogach prowadzących do miejscowości turystycznych zacznie się wzmożony ruch. Z tego powodu policjanci z wydziału ruchu drogowego w Katowicach nakręcili spot, który ma uświadomić pieszym oraz kierowcom zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać podczas podróży.

15-latka cudem przeżyła wypadek na przejściu dla pieszych. Weszła na pasy na czerwonym świetle

Film nawiązuje do prawdziwych wydarzeń, jakie rozegrały się w Gliwicach pod koniec maja. 15-letnia Magda weszła tam na przejście dla pieszych zza zaparkowanego autobusu. Co gorsza - przechodziła na czerwonym świetle. I została potrącona przez prawidłowo jadący samochód.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Większość wypadków powodują kierowcy. Więc do kogo kieruje się akcję? Do pieszych, którym grozi potrącenie nawet na chodniku...