Politechnika Śląska to najlepsza uczelnia w województwie, za to Śląski Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach są najsłabsze w kraju w swoich kategoriach. Tak wynika z Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2022".

Ranking Szkół Wyższych "Perspektywy" publikowany co roku przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" to najbardziej obiektywny i prestiżowy ranking uczelni w Polsce, doceniany przez międzynarodowe środowisko akademickie. 

Opracowuje go kapituła ekspercka, która przyznaje uczelniom punkty nie tylko za ciekawe kierunki studiów, ale również za badania na światowym poziomie, doskonałą kadrę, wysoki poziom dydaktyki i umiędzynarodowienia czy współpracę z biznesem i rynkiem pracy. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Artykuł nierzetelny - brak analizy metodologii, powielone treści marketingowe organizatora rankingu (którego metodologia / wskaźniki modyfikowane są z każdą edycją, co uniemożliwia porównywalność rok do roku), nastawiony na negatywną sensację (tytuł wprowadzający w błąd - dla ?klikalności?).
@Obserwator_eM
Coraz więcej obserwatorów...