Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 1269 zakażeniach koronawirusem w Polsce. 127 z nich stwierdzono w województwie śląskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 1 269 (w tym 115 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (249), dolnośląskiego (128), śląskiego (127), małopolskiego (108), łódzkiego (98), lubelskiego (94), pomorskiego (81), zachodniopomorskiego (61), kujawsko-pomorskiego (47), podkarpackiego (44), świętokrzyskiego (44), wielkopolskiego (43), warmińsko-mazurskiego (39), opolskiego (36), podlaskiego (35), lubuskiego (14) - poinformowało Ministerstwo Zdrowia

21 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną

Koronawirus. Najwięcej zakażeń w Katowicach

Spośród 127 przypadków koronawirusa w województwie śląskim 9 to ponowne zakażenia. Najwięcej zachorowań stwierdzono w Katowicach (18). W Sosnowcu potwierdzono ich 7, w Gliwicach 5, w Bielsku-Białej 5, a w Rybniku dwa.

W całym województwie śląskim z powodu koronawirusa zmarło pięć osób. U czterech z nich stwierdzono choroby współistniejące.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem