Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 1414 zakażeniach koronawirusem w Polsce. 119 z nich stwierdzono w województwie śląskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 1414 (w tym 101 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (232), dolnośląskiego (162), małopolskiego (134), śląskiego (119), lubelskiego (110), wielkopolskiego (90), podkarpackiego (82), pomorskiego (82), łódzkiego (81), kujawsko-pomorskiego (60), zachodniopomorskiego (56), świętokrzyskiego (40), warmińsko-mazurskiego (36), podlaskiego (31), lubuskiego (30), opolskiego (28) - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

41 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Koronawirus. 119 przypadków w woj. śląskim

Z spośród 119 stwierdzonych w woj. śląskim przypadków koronawirusa dziesięć to ponowne zakażenia. Najwięcej zachorowań zdiagnozowano w Katowicach (15) i Gliwicach (14). W Sosnowcu stwierdzono cztery zakażenia, w Bielsku-Białej - trzy, a w Rybniku - dwa.

Z powodu koronawirusa w województwie śląskim zmarły cztery osoby. U trzech z nich stwierdzono choroby współistniejące.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem