Muzeum Śląskie wygrywa w naszym plebiscycie na najważniejszą unijną inwestycję w regionie. O drugie miejsce biją się inwestycje Tramwajów Śląskich oraz budowa Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia" w Katowicach. Wciąż można głosować.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To pierwsze efekty głosowania w naszym plebiscycie, które trwa do 6 marca. Dzięki pomocy Unii Europejskiej w województwie śląskim zrealizowano do tej pory ponad 25 tys. rozmaitych inwestycji. Różnych programów, które im towarzyszyły, zawsze było tak dużo, że sposób poprawy jakości życia i wizerunku dowolnego miejsca w Polsce zależał wyłączenie od pomysłowości i kreatywności wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz ich podwładnych.

Dziś chcemy sprawdzić, które z unijnych inwestycji są najlepiej oceniane przez mieszkańców i w największym stopniu zmieniły życie w miastach. Spośród zgłoszonych wcześniej przez naszych czytelników propozycji na razie wygrywa Muzeum Śląskie w Katowicach. Powstało w miejscu kopalni i stało się jedną z nowych wizytówek nie tylko Katowic, ale też całego regionu.

Na drugim miejscu są idące w setki milionów złotych inwestycje Tramwajów Śląskich. To nie tylko zakupy nowych pociągów, ale również modernizacja wielu kilometrów torowisk.

Tuż za Tramwajami Śląskimi jest katowickie Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia", które zaprojektował Tomasz Konior. To m.in. nowoczesna sala koncertowa przy Akademii Muzycznej, ale też zaplecze naukowe.

Zachęcamy do głosowania.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Polska nigdy nie będzie normalnym krajem dopóki za najważniejsze inwestycje traktuje się muzea albo pomniki (ostatnio jak ze sraczką buduje się takie w Parku Śląskim, w którym nawet komuniści nie stawiali pomników).
  Inwestycje w normalnych krajach są inwestycjami w przyszłość a nie w ciągłe rozpatrywanie przeszłości!
  już oceniałe(a)ś
  4
  1