Rozpoczynamy plebiscyt, w którym wybierzemy najlepszą unijną inwestycję w województwie śląskim. Głosować można do 6 marca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzięki pomocy Unii Europejskiej w województwie śląskim zrealizowano do tej pory ponad 25 tys. rozmaitych inwestycji. Różnych programów, które im towarzyszyły, zawsze było tak dużo, że sposób poprawy jakości życia i wizerunku dowolnego miejsca w Polsce zależał wyłączenie od pomysłowości i kreatywności wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz ich podwładnych.

Śląskie miasta korzystały z unijnych dotacji szybciej się zmieniały

Jedni budowali więc drogi, inni szukali np. pomysłów na poprzemysłowe tereny i snuli odważne, czasem onieśmielające wizje ich rewitalizacji. Samorządy zatroszczyły się też o słabszych, tworzyły diagnozy społeczne, a potem programy, które pomagały ludziom znaleźć lepszą pracę, zdobyć wykształcenie, w efekcie zmienić życie. Miasta, gdy korzystały z unijnych dotacji, nie tylko szybciej się zmieniały. Oszczędzały też własne pieniądze, które mogły wydać w inny sposób.

Dziś chcemy sprawdzić, które z unijnych inwestycji są najlepiej oceniane przez mieszkańców i w największym stopniu zmieniły życie w miastach.

Internetowe głosowanie będzie trwało do 6 marca. Następnie ogłosimy wyniki plebiscytu. Listę projektów stworzyliśmy, biorąc pod uwagę sugestie Czytelników.

Znalazły się na niej: wsparcie dla Tramwajów Śląskich, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia w Katowicach, Muzeum Śląskie, rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej, Miejskie Centrum Usług Społecznościowych w Bielsku-Białej, rozbudowa i przebudowa DK 94 w Sosnowcu, budowa Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu, budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach i przebudowa kompleksu byłego Szpitala Miejskiego im. Juliusza Rogera w Rybniku.

Zachęcamy do głosowania na najlepszą inwestycję.

Głosować na swoich faworytów można na katowice.wyborcza.pl do 6 marca. Wyniki ogłosimy podczas gali online 17 marca, a zwycięzcę plebiscytu zapreznetujemy w "Tygodniku Katowice" 18 marca.

embed
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem