Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Miasta Idei. Tym razem zajmiemy się inwestycjami w Katowicach. Jest o czym mówić Katowice przeznaczają na nie kilkaset milionów złotych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wiele inwestycji wzbudza nie tylko zainteresowanie, ale również emocje. Mieszkańcy fotografują postępy prac, śledzą kolejne wersje wizualizacji oraz informacje z budów, a potem oceniają efekty.

Inwestycji, mimo trudniejszej sytuacji finansowej samorządów wciąż będzie sporo. Żadne miasto nigdy nie jest bowiem skończone. Każde stale musi się zmieniać, by zadbać o jakość życia i realizację potrzeb mieszkańców.

Inwestycje w Katowicach. Co myślą o nich mieszkańcy?

O tym, jak mieszkańcy oceniają katowickie inwestycje, będziemy rozmawiać podczas spotkania 24 stycznia. Podczas warsztatów sprawdzimy, jakich informacji o trwających i planowanych inwestycjach w mieście brakuje mieszkańcom. Jak chcieliby być informowani o planach miasta? W jaki sposób i jak często chcieliby dostawać informacje o już rozpoczętych inwestycjach? Jak ocenią informacje, które już dostają? Czy i w jaki sposób chcieliby być pytani o inwestycje, zanim się rozpoczną? Czy wystarczą internetowe sondy, a może konieczne są konsultacje społeczne? Jeśli tak, to przy jakich inwestycjach?

O tym będziemy rozmawiać podczas warsztatów, które rozpoczną się 24 stycznia o godz. 16. Uwaga! Ze względu na pandemię koronawirusa warsztaty odbędą się tym razem w trybie online. Połączymy się za pomocą internetowej aplikacji. Z tego powodu chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o maila na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Eksperci o rozwoju miast i nowych projektach

Po warsztatach, o godz. 17.30, odbędzie się transmitowana na internetowej stronie „Gazety Wyborczej" w Katowicach debata. Naszymi gośćmi będą: Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, Mariusz Słaboń, dyrektor ds. realizacji inwestycji w Katowickich Inwestycjach, oraz Anna Wilk, zastępca dyrektora ds. realizacji inwestycji w tej samej firmie. Będą z nami również prof. Adam Drobniak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Krzysztof Klimosz, wiceprezes Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Dyskutować można przed a nie po podjęciu decyzji o inwestycji. Jakoś sobie nie przypominam pana Sobuli z resztą towarzystwa z FS dyskutującego o zasadności wydania ćwierć miliarda na stadion który wymyślono jak się okazuje pod dyktando kilkunastu tupiących kiboli. Nie ma też dyskusji na temat prowadzenia największej inwestycji drogowej w mieście. Termin przekroczony o lata, po drodze zamieciona pod dywan katastrofa budowlana a zaangażowanie wykonawcy wygląda z boku jakby przerzucał jedną brygadę ludzi z jednego końca budowy na drugi. No ale o tym się w kruszowicach nie dyskutuje.
@ps73
Skoro wykonawcą jest jak zwykle NDI (najtańsza oferta a potem setka aneksów), to wiadomo, że jest cisza i sypanie pieniędzmi. A dlaczego tak się dzieje, można się domyślić
już oceniałe(a)ś
7
0