Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek (5 października) nowe dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Mamy 1 325 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: lubelskiego (294), mazowieckiego (197), podlaskiego (121), zachodniopomorskiego (97), łódzkiego (83), małopolskiego (82), podkarpackiego (68), pomorskiego (66), dolnośląskiego (65), warmińsko-mazurskiego (56), śląskiego (46), wielkopolskiego (45), kujawsko-pomorskiego (43), świętokrzyskiego (20), opolskiego (17), lubuskiego (14). 11 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

6 osób w województwie śląskim zmarło

Z powodu COVID-19 w całej Polsce zmarło 8 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 38 osób (w tym 6 w województwie śląskim 6).

W województwie śląskim najwięcej zakażeń zdiagnozowano w Katowicach (6), powiecie rybnickim (4), Zabrzu, powiecie zawierciańskim, powiecie raciborskim i Gliwicach (3).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem