Mamy 1362 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe przypadki dotyczą województw: lubelskiego (274), mazowieckiego (230), podlaskiego (105), zachodniopomorskiego (105), małopolskiego (94), podkarpackiego (73), dolnośląskiego (72), wielkopolskiego (69), śląskiego (67), łódzkiego (65), pomorskiego (53), warmińsko-mazurskiego (48), kujawsko-pomorskiego (37), opolskiego (18), świętokrzyskiego (18), lubuskiego (14). 20 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Skąd tak duża liczba zakażeń w województwie lubelskim? Podczas piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że wpływ mają na to niski stopień wyszczepienia oraz stosunkowo łagodny przebieg trzeciej fali w tym regionie.

Jak informuje ministerstwo, z powodu  COVID-19 zmarło 6 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 10 osób.

Koronawirus w województwie śląskim

W województwie śląskim nie zmarła w ciągu ostatniej doby ani jedna osoba z COVID-19. Na kwarantannie jest 5208 osób. Nowe zakażenia koronawirusem stwierdzono  m.in. w Dąbrowie Górniczej (5), Katowicach (1), Bytomiu (2), powiecie wodzisławskim (5).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem