Ministerstwo Zdrowia podało w środę informację o 1234 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 59 z nich dotyczy mieszkańców województwa śląskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pod względem liczby nowych zakażeń województwo śląskie było w środę na dziesiątym miejscu w Polsce. Więcej przypadków odnotowano w województwach: lubelskim (220), mazowieckim (194), podlaskim (114), małopolskim (82), zachodniopomorskim (79), łódzkim (77), dolnośląskim (73), pomorskim (70), podkarpackim (67). 

Nowe zakażenia odnotowano także w województwach: wielkopolskim (53), warmińsko-mazurskim (48), kujawsko-pomorskim (38), lubuskim (20), opolskim (14), świętokrzyskim (12).  

14 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.  

Koronawirus. Najwięcej przypadków w Katowicach 

W województwie śląskim odnotowano osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Katowicach, po pięć przypadków w Bytomiu, Chorzowie i Dąbrowie Górniczej, po cztery w Zabrzu i powiecie myszkowskim, po trzy w Sosnowcu oraz powiatach: wodzisławskim, częstochowskim i tarnogórskim, po dwa przypadki w Piekarach Śląskich, Bielsku-Białej oraz powiatach: żywieckim i bieruńsko-lędzińskim oraz po jednym przypadku w Gliwicach, Jaworznie, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Częstochowie, Żorach oraz powiatach: raciborskim i 
pszczyńskim. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce zmarło sześć osób zakażonych koronawirusem, które nie miały chorób współistniejących i 16 osób z chorobami współistniejącymi. Wśród zmarłych jest dwóch mieszkańców województwa śląskiego, żaden z nich nie miał chorób współistniejących. Od początku epidemii w całej Polsce zakażonych zostało 2 905 866 osób, z czego 75 623 zmarło. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem