Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 975 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W województwie śląskim stwierdzono 47 zakażeń.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 975 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: lubelskiego (198), mazowieckiego (150), małopolskiego (75), zachodniopomorskiego (69), pomorskiego (67), łódzkiego (65), podkarpackiego (63), podlaskiego (52), śląskiego (47), wielkopolskiego (47), dolnośląskiego (42), warmińsko-mazurskiego (38), kujawsko-pomorskiego (23), świętokrzyskiego (9), opolskiego (8), lubuskiego (7). 15 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Sześć osób w województwie śląskim zmarło

Najwięcej nowych zakażeń w województwie śląskim stwierdzono w Katowicach (6), powiecie tarnogórskim (5), Rudzie Śląskiej i Sosnowcu (4). W Gliwicach odnotowano dwa nowe przypadki, w Bielsku-Białej jeden, a w Rybniku również jeden.

Z powodu COVID-19 w całej Polsce zmarły 2 osoby. 27 osób zmarło zaś z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami (w tym sześć w województwie śląskim).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem