42 nowe przypadki koronawirusa stwierdzono w niedzielę w województwie śląskim. Najwięcej z nich w Rudzie Śląskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 643 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (131), lubelskiego (122), podkarpackiego (52), zachodniopomorskiego (43), śląskiego (42), małopolskiego (40), podlaskiego (37), wielkopolskiego (31), dolnośląskiego (29), łódzkiego (26), pomorskiego (21), kujawsko-pomorskiego (19), warmińsko-mazurskiego (16), lubuskiego (14), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń w województwie śląskim stwierdzono w Rudzie Śląskiej (6), Dąbrowie Górniczej (5) i Sosnowcu (4). W Katowicach odnotowano trzy nowe przypadki, w Rybniku dwa, a w Gliwicach jeden.

W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu COVID-19 nie zmarła w Polsce żadna osoba. 1 osoba zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Nie był to pacjent z województwa śląskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem