60 nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w czwartek w województwie śląskim. Jedna osoba zmarła.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 974 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (156), lubelskiego (145), małopolskiego (96), zachodniopomorskiego (69), podkarpackiego (65), dolnośląskiego (63), śląskiego (60), kujawsko-pomorskiego (44), łódzkiego (43), wielkopolskiego (42), podlaskiego (41), warmińsko-mazurskiego (40), pomorskiego (39), lubuskiego (30), opolskiego (20), świętokrzyskiego (8). 13 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń w województwie śląskim stwierdzono w Dąbrowie Górniczej (6), Sosnowcu (5) i Bielsku-Białej (5). W Katowicach odnotowano trzy nowe przypadki, w Gliwicach i Rybniku po dwa.

Z powodu COVID-19 w całej Polsce zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 11 osób. W województwie śląskim stwierdzono jeden zgon u pacjenta zakażonego koronawirusem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem