Na lewym pasie ruchu autostrady A1 w rejonie Czekanowa stan교 samochd. Okaza쿽 si, 풽 kierowca tego samochodu by pijany.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 22.30. Dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że nieopodal zjazdu z autostrady A1 w rejonie Czekanowa, na lewym pasie ruchu, pod prąd, stoi zaparkowany samochód marki Opel Meriva. W środku samochodu, za kierownicą, siedział mężczyzna, który nie reagował na wołanie.

Na miejsce pojechali policjanci ze Zbrosławic, którzy obudzili mężczyznę. Okazało się, że był to 32-letni mieszkaniec Żor. Mężczyzna był zdezorientowany i nie wiedział, gdzie się znajduje. Był pijany, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Samochód został odholowany, a mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 32-latkowi grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara 2 lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wicej
  Komentarze
  Zaloguj si
  Chcesz do낢czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem
  Sluchal Bajmu ?
  ju ocenia쿮(a)
  2
  0
  2 lata wizienia? Przecie to prawie nara풽nie na spowodowanie katastrofy l켨owej - szcz沅liwie, jakim cudem nikt si nie trafi o tej godzinie, kto w niego by wjecha...
  ju ocenia쿮(a)
  1
  0