Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 652 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 34 z nich dotyczą mieszkańców województwa śląskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 652 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: lubelskiego (86), mazowieckiego (86), podkarpackiego (60), małopolskiego (56), zachodniopomorskiego (54), dolnośląskiego (48), podlaskiego (47), łódzkiego (43), pomorskiego (37), śląskiego (34), wielopolskiego (30), kujawsko-pomorskiego (21), warmińsko-mazurskiego (20), lubuskiego (10), opolskiego (10), świętokrzyskiego (5). 5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

W województwie śląskim nikt nie zmarł z powodu koronawirusa

W województwie śląskim najwięcej przypadków odnotowano w Katowicach (4). Po trzy przypadki stwierdzono w Bytomiu, powiecie cieszyńskim i Zabrzu.

Z powodu COVID-19 w całej Polsce zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. W województwie śląskim nie odnotowano żadnego zgonu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem