Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kilka la temu Bytom dostał ogromną szansę w postaci unijnych pieniędzy, które mają być przeznaczone na rewitalizację. Chodziło nie tylko o ratowanie zniszczonych kamienic, ale też więzi społecznych. Te działania uzupełniane są o całościowy plan, który uwzględnia sposób poruszania się mieszkańców po centrum Bytomia.

Pierwsze zmiany dotyczą ulicy Miarki, która już wkrótce zyska nową organizację ruchu. Do tej pory mieszkańcy skarżyli się na nadmierny hałas i dużą prędkość jeżdżących tędy samochodów, oraz na zbyt małą liczbę przejść dla pieszych i brak zieleni.

O tym, jak zorganizować życie w śródmieściu Bytomia, będziemy rozmawiać 24 sierpnia podczas spotkania z cyklu Miasta Idei.

Rozpoczniemy o godz. 16.30 w Centrum Integracji Społecznej (ul. Karola Miarki 10) od warsztatów z mieszkańcami, które poświęcimy tematyce dalszych zmian w centrum Bytomia. Aby wziąć w nich udział, prosimy o zapisy (e-mail: przemyslaw.jedlecki@agora.pl, liczba miejsc jest ograniczona do 15, liczy się kolejność zgłoszeń).

Po warsztatach, o godz. 18.15, odbędzie się debata ekspercka na temat zmian dotyczących poruszania się w miastach. Naszymi gośćmi będą: Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Magdalena Mike z Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej, Paweł Jaworski, urbanista oraz Marcin Domański z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Uwaga! Osoby zainteresowane udziałem w konferencji w Centrum Integracji Społecznej prosimy o zapisy pod adresem: miastaidei@katowice.agora.pl.  Ze względu na obostrzenia sanitarne możemy zaprosić tylko 10 osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.