Mamy 196 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego 26, małopolskiego 22, śląskiego 20, dolnośląskiego 15, podkarpackiego 13, podlaskiego 13, lubelskiego 12, łódzkiego 11, kujawsko-pomorskiego 10, lubuskiego 10, pomorskiego 8, wielkopolskiego 7, zachodniopomorskiego 7, warmińsko-mazurskiego 5, opolskiego 4, świętokrzyskiego 4.

9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby. 4 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Nowe zakażenia koronawirusem w województwie śląskim

W województwie śląskim w ciągu ostatniej doby nie było przypadku śmierci pacjenta zakażonego koronawirusem. Na kwarantannie są 5544 osoby. Nowe zakażenia stwierdzono m.in. w Jastrzębiu-Zdroju (3), powiecie cieszyńskim (2), Rybniku (2), Katowicach (1), Gliwicach (1), Chorzowie (1) czy powiecie bielskim (1).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem