Ministerstwo Zdrowia podało w środę informację o 164 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 15 z nich dotyczy mieszkańców województwa śląskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pod względem liczby nowych zakażeń województwo śląskie było w środę na piątym miejscu w Polsce. Więcej przypadków odnotowano w województwach małopolskim (36), mazowieckim (21), dolnośląskim (19) i lubelskim (12), zaś w województwie lubelskim było ich tyle samo, co w Śląskiem.

W województwie śląskim odnotowano dwa nowe przypadki zakażenia w Zabrzu, Katowicach, powiecie tarnogórskim i po jednym w Sosnowcu, powiecie cieszyńskim, Piekarach Śląskich, powiecie częstochowskim, Siemianowicach Śląskich, powiecie zawierciańskim, Chorzowie, Tychach, Jastrzębiu-Zdroju.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce zmarło sześć osób zakażonych COVID-19 (dwie z nich miały choroby współistniejące). Jedna z tych osób była mieszkańcem województwa śląskiego. Od początku epidemii w całej Polsce zakażonych zostało 2 883 624 osób, z czego 75 275 osób zmarło.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem