Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek informację o 167 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 12 z nich dotyczy mieszkańców województwa śląskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe zakażenia dotyczą województw: małopolskiego (24), podkarpackiego (21), mazowieckiego (15), lubelskiego (14), pomorskiego (14), śląskiego (12), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (9), wielkopolskiego (9), dolnośląskiego (8), warmińsko-mazurskiego (7), lubuskiego (5), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), łódzkiego (3), świętokrzyskiego (3). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

12 nowych przypadków koronawirusa w województwie śląskim

W całej Polsce z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby. Od początku pandemii zakażenie stwierdzono u 2 882 630 osób (75 257 z nich zmarło).

W województwie śląskim po dwa przypadki nowych zachorowań stwierdzono w Katowicach, Rybniku i powiecie będzińskim. Po jednym zakażeniu odnotowano w Sosnowcu, powiecie gliwickim, powiecie cieszyńskim, Chorzowie, Bielsku-Białej i Jastrzębiu-Zdroju. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem