Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkanie rozpoczniemy od warsztatów. Podczas nich będziemy rozmawiać z mieszkańcami o tym, jak ich zdaniem centrum Katowic, ale też ważne przestrzenie w dzielnicach, są przygotowane do wygodnego i bezpiecznego poruszania się pieszo. Które miejsca są przykładem dobrych rozwiązań, a gdzie konieczne są poprawki? Na czym powinny polegać? Zapytamy też, jak godzić potrzeby różnych użytkowników? Co powinno być ważniejsze w centrum? Miejsce parkingowe czy ławka? A może da się to pogodzić? Będziemy także pytać, czy można poprawić jakość przestrzeni publicznych w centrum Katowic?

Miasta Idei. Eksperci opowiedzą o mieście przyjaznym dla pieszych

Warsztaty rozpoczną się o godz. 16 w dniu 30 czerwca. Spotkamy się w Teatrze Korez. Liczba uczestników jest jednak ograniczona do dziesięciu osób. Zgłoszenia przyjmujemy mailem (przemyslaw.jedlecki@agora.pl).

Po warsztatach, o godz. 17.45, odbędzie się debata ekspertów na ten sam temat. Będziemy ją transmitować na naszej stronie internetowej oraz Fanpage'u "Gazety Wyborczej" w Katowicach. Naszymi gośćmi będą: Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, Marcin Domański, zastępca dyrektora departamentu transportu i komunikacji w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Michał Lorbiecki, oficer pieszy w Tychach oraz Paweł Wittich, zastępca dyrektora w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.