Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pod względem liczby nowych zakażeń woj. śląskie było w poniedziałek na trzecim miejscu w Polsce. Więcej zakażeń odnotowano w województwach wielkopolskim (28) i mazowieckim (25). Tyle samo przypadków stwierdzono w woj. łódzkim. Nowe zakażenia odnotowano również w województwach: kujawsko-pomorskim (21), zachodniopomorskim (20), małopolskim (19), dolnośląskim (17), lubelskim (16), opolskim (12), pomorskim (8), podkarpackim (7), podlaskim (7), świętokrzyskim (6), warmińsko-mazurskim (2), lubuskim (1). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W województwie śląskim zmarło 13 osób zakażonych koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że z powodu COVID-19 w całym kraju zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 50 osób. W samym województwie śląskim odnotowano łącznie 13 zgonów (12 z nich zmagało się z chorobami współistniejącymi).

Najwięcej nowych przypadków koronawirusa w województwie śląskim odnotowano w powiecie będzińskim i wodzisławskim (po 3). W dużych miastach stwierdzono jedynie pojedyncze przypadki: dwie osoby zachorowały w Katowicach, jedna w Tychach, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach i Sosnowcu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.