Roztrzęsiona dziewczyna w okolicy parku Zadole w Katowicach krzyczała, aby łapać napastnika. Przechodnie nie reagowali. Zrobili to dopiero przejeżdżający tamtędy mężczyźni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szymon Danielczyk i Krzysztof Hudek w niedzielny wieczór jechali samochodem ul. Armii Krajowej w Katowicach. Kiedy byli w okolicy parku Zadole, zauważyli dziewczynę, która biegła chodnikiem. Goniła jakiegoś mężczyznę, krzycząc, żeby go zatrzymać.

– Faktycznie, biegł przed nią mężczyzna w maseczce. Na pierwszy rzut oka był o wiele starszy. Dziewczyna była zapłakana i wyglądała na roztrzęsioną. Kiedy więc mężczyzna był na wysokości sklepu Biedronka, zajechaliśmy mu drogę na parkingu i wybiegliśmy za nim – opowiada Szymon.

Dziewczyna wyznała, że mężczyzną ją dotykał

Mężczyzna próbował jeszcze uciekać w stronę parku, ale kiedy został szarpnięty za ramię, zatrzymał się i poddał.

– Otoczyliśmy go. W tym czasie dobiegła do nas dziewczyna, która powiedziała, że napastnik zabrał jej telefon. Nie to było najgorsze. Opowiedziała nam też, że chwilę wcześniej zaszedł ją od tyłu na ulicy, wsadził ręce pod biustonosz i zaczął obmacywać. Próbowała się wyrwać, ale napastnik odpuścił dopiero wtedy, kiedy ktoś go spłoszył. Zaczął uciekać – relacjonuje Szymon.

Zatrzymany mężczyzna przedstawił własną wersję tego zdarzenia. Zapewniał, że przez pomyłkę zaczepioną dziewczynę wziął za swoją znajomą. Szymon i Krzysztof nie zamierzali puścić go wolno. Poczekali aż do przyjazdu policji. Po dziewczynę przyszli zaś jej rodzice.

– Po przyjeździe policji cała rodzina zgłosiła zdarzenie funkcjonariuszom. My mogliśmy odejść. Nie wiem, jaki był finał tej historii. Cieszę się jednak, że pomogliśmy – mówi Szymon. 

Policja z Katowic potwierdza zdarzenie

Młodsza aspirant Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, potwierdza, że doszło do takiej sytuacji. Interweniowali policjanci z IV komisariatu, a zatrzymany w tej sprawie został 37-letni mężczyzna. – Dziewczyna zeznała, że mężczyzna złapał ją za piersi, a ten wyjaśniał, że myślał, że to jego koleżanka – relacjonuje aspirant Żyłka.

37-latek został zatrzymany i doprowadzony do aresztu. Postawiono mu zarzut dotyczący innej czynności seksualnej. Obecnie ma dozór policyjny. Zostało wpłacone poręczenie majątkowe. Sprawą zajmie się teraz sąd.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  to kolezanki tez na dzien dobry lapie za cycki??? a wogle skad wiedzial ze "wita" kolezanke, skoro atakowal od tylu?

  mam nadzieje ze aresztanci, z ktorymi go zamkna, bardzo dobitnie pokaza mu, jak to jest zlapac za cycki i takie tam od tylu.....
  już oceniałe(a)ś
  67
  2
  Bez Szymona i Krzysztofa nie wiadomo czy by zlapano tego gnojka, dlatego wielki szacun za ich akcje! I jednak reakcja ludzi postronnych byla, bo troche jest mylnie w tytule, ale co tam, najwazniejsze, ze Szymon z kumplem staneli na wysokosci zadania!
  już oceniałe(a)ś
  63
  0
  normalka, każdy kolega na ulicy łapię koleżankę za pierś, a koleżanka się cieszy
  już oceniałe(a)ś
  55
  0
  Dobrze, że chociaż tych dwóch ruszyło z pomocą. A reszta? No cóż, woleli się nie narażać.
  już oceniałe(a)ś
  36
  0
  Takie zachowanie to informacja, że typiarz może spróbować czegoś więcej. Powinien zostać wykastrowany. Wtedy będzie mógł się bawić swoimi odciętymi jajami.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Przepraszam, a co z tym telefonem? Zabrał czy nie? Czy ma w tej sprawie zarzut? Reporter zapomniał, ale czy są w tej redakcji redaktorzy?
  @Skuba
  Ty dziecko umiesz czytać ze artykuł napisała kobieta a nie żaden reporter?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Przy takim obywatelskim zatrzymaniu można sobie biedy narobić, wdać się w bójkę, gdzie można się uszkodzić lub nawet przypadkowo napastnika uszkodzić... Nie wiadomo też, czy takie hasło wypowiedziane przez kobietę, miało 100 % pokrycia w faktach...
  Czasy są takie, że nie warto być rycerzem, warto sobie przekalkulować wszelkie ryzyka....
  Podziwiam panów, ale sam z pomocą nie ruszyłbym ....
  @MegaCymbalista
  Pewnie. W końcu to tylko kobieta...
  już oceniałe(a)ś
  15
  5
  @MegaCymbalista
  przynajmniej przyznajesz się do swojej słabości, ale pomóc trzeba przynajmniej jakoś spróbować na miarę swoich możliwości
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @MegaCymbalista
  MegaCymbalista czy MegaCymbał?
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @MegaCymbalista
  Omijać z daleka takiego pana :(
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @MegaCymbalista
  Ta, rycerzami to wy jesteście tylko w gębie. A 99% z was to zwykli tchórze. Jak kobieta jest np. gwalcona zbiorowo przed 20 facetów to jakoś żaden "rycerz" nie przychodzi jej z pomocą tylko ochoczo "korzysta" jak kundel w rui.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Przecież nic się nie stało i z tego powodu była zapłakana? Zapewne to bardzo istotna informacja. Bzdurny artykuł, kto to pisał ?, jakiś skrzywdzony redaktor.
  @Monsieur
  Już, już, nic nie pisz więcej.
  już oceniałe(a)ś
  33
  1
  @Monsieur
  to może nie łap za cycki?
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @Monsieur
  Toto widać lubi być obmacywane
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  @Monsieur
  Ciekawe, a gdyby to spotkało twoją żonę, córkę, matkę, to też nic by się nie stało?
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @Monsieur
  Ty, tak jak ten zbok uważasz że kobieta to takie mięso, które można sobie pomacać żeby sobie ulżyć?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @Monsieur

  Nic się nie stało?

  Mam znajomego, 70 letni gej. Uroczy człowiek, dobry i empatyczny, ale dość obleśny z wyglądu (nie jego wina, tak matka natura go urządziła). Rozumiem, że gdyby na ulicy podszedł i pomacał cie po jajkach to też by się nic nie stało?
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @Monsieur
  A jakby tobie jakiś obcy facet na ulicy włożył łapy pod koszulkę i zaczął obmacywać, to by się nic nie stało????
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Monsieur
  Mam nadzieję, że to był sarkazm
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Monsieur
  Jeśli nie umiesz czytać to wyjaśniam że artykuł napisała kobieta czyli DZIENNIKARKA, a nie żaden "redaktor". Swoją drogą redaktorzy zajmują się w gazetach REDAGOWANIEM a nie pisaniem artykułów. Ale dla przygłupów to za trudne jak widać.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0