Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci zatrzymali 21-letnią kobietę, która zniszczyła tramwajowy wagon. Uszkodziła dwie szyby, a następnie wybiegła z wagonu. Już kilka minut od przyjęcia zgłoszenia, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali agresywna młodą kobietę, która został potem osadzona w policyjnym areszcie.

Kobieta była już karana 

Badanie trzeźwości wskazało, że miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Przyznała się do zniszczenia wagonu, ale nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania. Straty oszacowano na ponad 4 tys. złotych.

21-latka była już karana za posiadanie narkotyków i kradzieże sklepowe. Teraz dobrowolnie chce poddać się karze. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do katowickiego sądu. Za zniszczenie mienia kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.